Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Robert Jagła: Będę kandydował na burmistrza Żarowa

Piątek, 2 lipca 2010, 2:31
Aktualizacja: 4:52
Autor: KO
Żarów: Robert Jagła: Będę kandydował na burmistrza Żarowa
Fot. użyczone
„Przyszłość Żarowa w latach 2010 – 2014” – tak klub radnych Razem dla Żarowa i żarowska Platforma Obywatelska nazwały debatę, podczas której wybrano kandydata na szefa tej gminy. W spotkaniu wzięli udział byli burmistrzowie Żarowa: poseł Zbigniew Chlebowski, Marek Zywer i Stanisław Wachowiak, a także posłanka Katarzyna Mrzygłocka i poseł Tomasz Smolarz oraz: wicemarszałek województwa dolnośląskiego Zbigniew Szczygieł, radny sejmiku dolnośląskiego i szef Zamku Książ – Jerzy Tutaj.

Stanisław Kosiorowski ogłosił, że Robert Jagła będzie wspólnym kandydatem na burmistrza Żarowa klubu radnych Razem dla Żarowa oraz żarowskiej Platformy Obywatelskiej w nadchodzących wyborach samorządowych. Sam Jagła oświadczył, że podjął już decyzję o kandydowaniu w jesiennych wyborach samorządowych.

- Każdy, komu zależy na budowaniu przyszłości Żarowa, powinien zająć się budowaniem zgody i współpracy a nie wywoływaniem, a potem gaszeniem kolejnych konfliktów – powiedział Robert Jagła, szef powiatowej PO. - Burmistrz musi być ponad podziałami politycznymi, szanować opozycję i z nią dyskutować, nawet kiedy się z nią nie zgadza, a nie oskarżać, krytykować każdą próbę innego, odmiennego stanowiska.

Klub Razem dla Żarowa przygotował oświadczenie. Oto jego treść:

Radni Klubu Razem dla Żarowa zdecydowali, że ich kandydatem na burmistrza Żarowa w tegorocznych wyborach samorządowych będzie Robert Jagła. Mieszkaniec Naszej Gminy. Samorządowiec. Działacz społeczny. Radny Powiatu Świdnickiego, wybrany w okręgu żarowskim. Postać znana i lubiana w naszym lokalnym środowisku.
Robert Jagła będzie wspólnym kandydatem na burmistrza Klubu Razem dla Żarowa i żarowskiej Platformy Obywatelskiej.
Stanisław Kosiorowski
Przewodniczący Klubu Radnych Razem dla Żarowa

Robert Jagła to prezes spółki Rivendell w Szczawnie-Zdroju (która jest właścicielem trzech obiektów hotelowych: Rivendell, Lorien i Dworzysko), wcześniej dyrektor wałbrzyskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Był też dyrektorem biura poselskiego posła Zbigniewa Chlebowskiego. Mieszka w Wierzbnej w gminie Żarów, jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej.

Wcześniej swoją kandydatkę na szefa gminy oficjalnie wskazała Wspólnota Samorządowa – jest nią urzędująca pani burmistrz Lilla Gruntkowska (o tym - tutaj).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group