Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Rolniku brałeś dopłaty, a uprawy zniszczyła powódź? Zgłoś to!

Poniedziałek, 14 czerwca 2010, 20:00
Aktualizacja: 20:10
Autor: KO
powiat świdnicki: Rolniku brałeś dopłaty, a uprawy zniszczyła powódź? Zgłoś to!
Fot. Wiktor Bąkiewicz
I to jak najszybciej. Beneficjenci pomocy finansowej udzielanej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z programów inwestycyjnych: SPO „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004 – 2006” oraz PROW 2007 – 2013 poszkodowani przez wielką wodę powinni złożyć wniosek o wyrażenie zgody na nie wywiązywanie się z zobowiązań.

We wniosku należy poinformować o powstałych szkodach i dołączyć do niego niezbędne dokumenty. Trzeba się pospieszyć, bo nawet w przypadku „zaistnienia okoliczności o charakterze siły wyższej” obowiązują terminy. Jest to 10 dni roboczych w przypadku Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i 30 dni roboczych w przypadku SPO – od dnia zaistnienia szkody (lub od dnia, w którym złożenie wniosku było możliwe np. w przypadku zalanych dróg – od momentu, kiedy drogi były przejezdne).

Jeśli rolnik zgłosi informację o wystąpieniu „siły wyższej” lub „nadzwyczajnych okoliczności” w wymaganym terminie, otrzyma płatności w pełnej wysokości i nie będzie ponosił konsekwencji w przypadku kontroli.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group