Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1044
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Rowerowy park w Jaworzynie

Sobota, 26 sierpnia 2023, 7:30
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Rowerowy park w Jaworzynie
Fot. UMWD
Jeszcze w tym roku na terenie żwirowni w Jaworzynie Śląskiej powstanie Dolnośląski Rowerowy Park Umiejętności. W czwartek, 24 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu odbyło się podpisanie umowy na budowę kompleksu.

W całym województwie jeszcze w tym roku powstanie 17 parków, w 2024 r. – kolejnych 13. 24 sierpnia umowę na budowę obiektu na terenie Jaworzyny Śląskiej podpisali burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko oraz członek zarządu województwa dolnośląskiego Tymoteusz Myrda.

W ramach realizacji zadania powstanie tor służący doskonaleniu techniki jazdy na rowerze górskim. Będzie to nieodpłatny, całoroczny kompleks sportowy, wykorzystywany zarówno przez kluby sportowe na potrzeby realizacji zajęć szkoleniowych, jak i pasjonatów jazdy rowerowej - dzieci, młodzież i dorosłych. Wyposażony zostanie w przeszkody terenowe, m.in. most, elementy pump tracku, kładki, podjazdy, zjazdy. – To kolejna inwestycja w bezpieczeństwo i poprawę komfortu życia mieszkańców gminy. Jaworzyna Śląska ma bogate tradycje kolarskie, stale funkcjonują sekcje kolarskie i szkolenie dzieci i młodzieży jest bardzo ważne. Ten obiekt stanie się idealnym miejscem treningowym – mówi burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz. - Rowerowe parki umiejętności to nasz nowy program, który realizujemy wspólnie z gminami Dolnego Śląska i przy wsparciu Ministerstwa Sportu. Cieszę się, że jako region stajemy się dzięki takim wspólnym działaniom rowerową stolicą Polski - dodaje Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Koszt budowy parku wyniesie około miliona złotych. Około 400 tys. zł będzie stanowić wkład gminy, pozostała część zostanie sfinansowana ze środków województwa dolnośląskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Foto: UMWD

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group