Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1331
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Rozmawiają o S5

Piątek, 22 kwietnia 2022, 7:29
Aktualizacja: 9:30
Autor: red
REGION: Rozmawiają o S5
Fot. UM Świebodzice
20 kwietnia w Obwodzie Utrzymania Drogowego (OUD) Bolków odbyło się spotkanie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z przedstawicielami komitetu społecznego ds. przebiegu drogi ekspresowej S5 Sobótka–Bolków przebiegającej przez teren Gminy Świebodzice: Barbarą Kościelniak, Sławomirem Chlebowskim, Zbigniewem Sadowskim, Mariuszem Sadowskim, a także Zastępcą Burmistrza Miasta Tobiaszem Wysoczańskim.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Gminy Świdnica, Gminy Dobromierz a także projektant drogi.

Przedstawiciele naszego miasta od wielu miesięcy, na każdym etapie rozmów dążą do tego, aby budowa drogi nie wpływała negatywnie na jakość życia mieszkańców Cierni, kierują się ich dobrem i komfortem życia, codziennej pracy na roli. Dlatego tak ważny w tych rozmowach jest kompromis z ościennymi gminami i przedstawienie społecznego planu przebiegu drogi.

Podczas spotkania został również poruszany temat przebiegu łącznika DK 35 do węzła „Wałbrzych”. Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański podczas spotkania podkreślał, że ważne jest, aby mieszkańcy Cierni nie borykali się z problemem podziału gruntów i bliskością przebiegu trasy, apelował o rozwagę i zaakceptowanie wariantu drogi zlokalizowanej w zbliżonej odległości zarówno od dzielnicy Ciernie jak i od miejscowości Mokrzeszów. Zaproponowany wariant drogi przez fundację „PRO SILESIA” jest przebiegiem niekorzystnym dla mieszkańców Cierni, w tej sprawie będą toczyły się kolejne rozmowy i ustalenia. To nie ostatnie spotkanie w tej sprawie, o kolejnych działaniach będziemy informować na bieżąco.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group