Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1215
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rozmawiali o hejcie

Poniedziałek, 1 marca 2021, 15:48
Autor: red
Świdnica: Rozmawiali o hejcie
Fot. KPP Świdnica
Trwająca pandemia COVID–19 wymusiła na nas wszystkich, ograniczenia między innymi w kontaktach interpersonalnych. Ograniczenia te dotyczą również funkcjonariuszy zajmujących się profilaktyką społeczną. Jednak policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy nie zaprzestają rozmów na każdy temat z dziećmi i młodzieżą wykorzystując formę zdalnej komunikacji.

Również podczas trwającej pandemii świdniccy policjanci uczestniczą w działaniach prewencyjnych na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży z powiatu świdnickiego.

Asp. Krzysztof Huzar oraz st. sierż. Michał Rzepecki funkcjonariusze Wydziału Prewencji, świdnickiej komendy wykorzystując formę zdalnej komunikacji 26 lutego przeprowadzili zajęcia z klasami 7 i 8 Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Bliżej Dziecka” w Świdnicy. Policjanci na zajęciach omówili problem hejtu, przestępczości z nienawiści oraz zagadnienia dotyczące dyskryminacji.

Niemiłe, obraźliwe, wulgarne komentarze w sieci to niestety już prawie codzienność i mroczna strona internetu. Na wpisy hejterów możemy natknąć pod tekstami czy zdjęciami opublikowanymi w sieci. Bardzo często zawierają one wulgarne wyzwiska, ośmieszanie oraz poniżanie. Podczas zajęć on-line policjanci świdnickiej komendy omówili także zagrożenia płynące z internetowego hejtu, sposoby radzenia sobie oraz konsekwencje prawne z nim związane.

Głównym celem spotkań on-line z policjantami jest zapewnienie dostępu uczniom szkół do profilaktyki również podczas zdalnego nauczania. Świdniccy policjanci zapowiadają kolejne zajęcia profilaktyczne w tej formie dla uczniów szkól powiatu świdnickiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group