Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 557
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Rozmawiali o scaleniach w gminie Strzegom

Wtorek, 8 lipca 2014, 14:52
Aktualizacja: 14:53
Autor: red.
Strzegom: Rozmawiali o scaleniach w gminie Strzegom
Fot. użyczone
W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu 2 lipca br. odbyło się spotkanie w sprawie scalenia gruntów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2014–20, zorganizowane przy udziale dyrekcji Powiatowego Biura Geodezji i Katastru w Świdnicy – Pawła Kaśkowa i Anny Kwiatkowskiej oraz burmistrza Strzegomia – Zbigniewa Suchyty.

Na spotkanie zaproszeni zostali sołtysi i członkowie Rad Sołeckich z pięciu wsi objętych programem urządzeniowo rolnym tj. Stanowic, Olszan, Granicy, Godzieszówka i Tomkowic. W ramach prac przygotowawczych do przeprowadzenia scalenia gruntów przekazane zostały sołtysom wykazy właścicieli gruntów, sporządzone według rejestru ewidencji gruntów, w celu zebrania podpisów właścicieli, posiadaczy samoistnych nieruchomości jako przyszłych uczestników postępowania scaleniowego. Sołtysi przy udziale członków Rad Sołeckich dołożą wszelkich starań, aby dotrzeć do właścicieli działek, do osób władających gruntem jako posiadaczy samoistnych, w celu zebrania podpisów na wniosku, który będzie kierowany do starostwa powiatowego. Termin zbierania podpisów wyznaczony został do dnia 15 sierpnia br. Aby wieś mogła być zakwalifikowana do scalenia gruntów należy zebrać znacznie więcej powyżej 50% podpisów właścicieli działek. Zasadą przy zakwalifikowaniu danej wsi do scalenia w ramach tego programu będzie procent właścicieli przystępujących do scalenia.

Scalenie gruntów to nie jest dawna „komasacja gruntów”, tu każdy właściciel będzie mógł decydować o swoim gruncie, o jego położeniu na danym obszarze. Scalanie gruntów oraz zagospodarowanie poscaleniowe obszarów to wielka korzyść dla wsi, ale to właściciele zdecydują o przystąpieniu do scalenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group