Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 590
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Różne interwencje

Niedziela, 7 marca 2021, 13:37
Autor: red
Świdnica: Różne interwencje
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 26 lutego–4 marca 2021 roku.

26.02.2021r. godz.12.00 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące libacji alkoholowej w Rynku. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Amatorom alkoholu wyjaśniono, iż spożywanie trunków w tym miejscu jest zabronione. Jeden z mężczyzn został ukarany mandatem karnym, w stosunku do drugiej osoby straż miejska skieruje do sądu wniosek o ukaranie.

26.02.2021r. godz.12.20 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego przy jednym ze sklepów przy ulicy Szymanowskiego. Zdaniem zgłaszającego mężczyzna był nietrzeźwy. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Osoba ta miała poważne urazy głowy oraz twarzy, prawdopodobnie doznał ich na skutek upadku. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Przypominamy, że w takich sytuacjach zgłoszenia należy bezwzględnie dokonywać do Centrum Powiadamiania Ratunkowego na numer 112. W przypadkach zagrożenie życia czy też zdrowia każda minuta może decydować o skuteczności takiej interwencji.

26.02.2021r. godz.20.19 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące spalania odpadów roślinnych oraz silnego zadymienia w rejonie ulicy Bystrzyckiej. Skierowany na miejsce patrol szybko zlokalizował źródło zadymienia. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

27.02.2021r. godz.17.23 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia spalania płyt meblowych w jednym z budynków przy ulicy Długiej. Zgłaszająca twierdziła, że w całym budynku wyczuwalny jest silny nieprzyjemny zapach spalanych płyt. Skierowany na miejsce patrol potwierdził fakt zadymienia klatki schodowej. Jednak przyczyną tego stanu rzeczy nie było spalanie odpadów, lecz wymiana okien na klatce schodowej. Pracownicy usuwający stare ramy okienne użyli szlifierki kątowej i to spowodowało zadymienie klatki schodowej. Korytarz został przewietrzony, a zgłaszającej wyjaśniono sprawę.

03.03.2021r. godz.14.26– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące kolizji drogowej na ulicy Łukowej. Kierowca pojazdu marki Mercedes wykonując manewr cofania uderzył i uszkodził słupek ograniczający wjazd w ulicę Łukową, a następnie szybko oddalił się z miejsca zdarzenia. Pomimo, iż kierowca nie został ujęty na miejscu, nie uniknie odpowiedzialności. W chwili obecnej trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie. W oparciu o zapis monitoringu wizyjnego zostanie ustalony właściciel pojazdu a następnie sprawca kolizji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group