Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 571
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rusko: Rusko z kanalizacją

Niedziela, 21 października 2018, 9:34
Autor: red
Rusko: Rusko z kanalizacją
Fot. UM Strzegom
Spółka Wodociągi i Kanalizacji w Strzegomiu prowadzi postępowanie przetargowe na realizację zadania „Modernizacja rurociągu stalowego metodą krakingu statycznego i przewiertu sterowanego na trasie Rusko – Jaroszów”.

Zadanie to jest I etapem kanalizowania Ruska. - Pierwotnie zakładano budowę kanalizacji sanitarnej wraz z modernizacją istniejącej oczyszczalni ścieków wybudowanej jeszcze w latach 70–tych ubiegłego wieku. W związku z możliwością wykorzystania istniejącego, nieczynnego rurociągu wody technologicznej jako kanalizacji ciśnieniowej z Ruska do Jaroszowa, zrezygnowano z modernizacji oczyszczalni na rzecz przeprowadzenia renowacji rurociągu metodą krakingu statycznego i przewiertu sterowanego – mówi Dorota Borkowska, prezes spółki. Zadanie to realizowane będzie do końca marca 2019 r.

Ponadto spółka posiada już prawomocne decyzje pozwolenia na budowę dwóch odcinków kanalizacji grawitacyjno–tłocznej (II etap), po wybudowaniu których możliwe będzie wyłączenie z eksploatacji oczyszczalni ścieków. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na ten etap robót budowlanych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group