Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rusza budżet partycypacyjny

Środa, 22 czerwca 2016, 9:43
Autor: red
Świebodzice: Rusza budżet partycypacyjny
Fot. UM Świebodzice
W poprzednich latach zgłoszono kilkadziesiąt różnych zadań, które częściowo zostały zrealizowane lub będą wykonane w roku bieżącym i następnym w ramach świebodzickiego budżetu partycypacyjnego.

Co najczęściej zgłaszają mieszkańcy? Tematy związane z najbliższym otoczeniem - czyli remonty chodników, drobne naprawy uszkodzonego muru czy oświetlenia, place zabaw czy tzw. street workouty. Budowa takiego właśnie placu do ćwiczeń i rekreacji pod gołym niebem już wkrótce rozpocznie się na terenie kompleksu OSiR przy ul. Rekreacyjnej 1. Lada moment rozpocznie się także realizacja innych, zgłoszonych przez mieszkańców zadań do budżetu obywatelskiego na 2016 rok – to np. remont chodnika na Osiedlu WSK, czy remont chodnika przy ul. Wiejskiej 1.

Na pewno warto zaproponować swój pomysł i włączyć się w poprawę wyglądu i jakości życia w mieście. Pierwszy etap, czyli zgłaszanie wniosków, potrwa do 31 sierpnia. Propozycje można przesyłać drogą elektroniczną na adres: weronika.tomczyk@swiebodzice.pl lub wrzucając kartkę do oznaczonej urny, która znajduje się na parterze ratusza.

Po zakończeniu naboru wniosków, w drugiej fazie, zgłoszone propozycje zostaną przekazane do rozpatrzenia odpowiednim wydziałom Urzędu Miejskiego, które ocenią stopień ich zaawansowania, a także nakłady finansowe potrzebne do ich realizacji. Trzeba także sprawdzić, czy zgłoszone zadanie nie dotyczy mienia prywatnego. Propozycje, które zostaną pozytywnie zweryfikowane pod względem formalnym, prawnym i finansowym będą wpisane do budżetu na 2017 rok.

Formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo poniżej, a także na stronie internetowej Świebodzic www.swiebodzice.pl, w zakładce Budżet partycypacyjny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group