Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 647
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Rusza termomodernizacja

Sobota, 15 czerwca 2024, 11:41
Aktualizacja: 11:42
Autor: red
Lutomia Dolna: Rusza termomodernizacja
Fot. Gmina Świdnica
Rusza termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej.

W dniu 13 czerwca 20224 r. podpisano umowę oraz przekazano plac budowy na realizację zadania pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej”. Inwestycja będzie realizowana z dofinansowaniem z Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027, Priorytet: 9. Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku – w ramach środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Wykonawcą robót jest firma HYDRATEC Sp. z o.o. z Białegostoku. Wartość robót zgodnie z podpisaną umową wyniesie ponad 9,7 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 80 % wartości zadania, w tym 70 % ze środków Unii Europejskiej oraz 10 % z budżetu państwa.

Zakres robót obejmuje między innymi wymianę c.o., okien i drzwi zewnętrznych we wszystkich budynkach szkolnych, wymianę źródła ogrzewania z olejowego na pompę ciepła z wymiennikiem gruntowym wspomaganą pompą powietrzną, wymianę oświetlenia na energooszczędne w całym obiekcie, montaż paneli fotowoltaicznych, modernizację sali gimnastycznej z przebudową węzłów sanitarnych i montażem nowej podłogi sportowej, docieplenie stropodachów, wykonanie nowej elewacji budynków szkolnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group