• Sobota, 22 lutego 2020
  • Godz. 22:12
  • Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra, Romy
  • Czytających: 785
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rusza wycinka drzew, które zagrażają pieszym

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 29 listopada 2012, 16:53
Aktualizacja: 16:53
Autor: red.
Fot. użyczone
Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Świdnicy robi porządek z miejskim drzewostanem. Pod topór trafią topole „kanadyjskie” i topole „balsamiczne”, należące do gatunków nierodzimych, które znajdują się na terenie pomiędzy ulicami Zamenhofa, Słobódzkiego i Webera.

Drzewa zostaną usunięte, gdyż większość z nich jest zamierająca. Dodatkowo systemy korzeniowe topoli niszczą podziemną infrastrukturę techniczną i nawierzchnię ciągów pieszych.

- Te drzewa trzeba stamtąd usunąć także z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie stwarzają dla ludzi spadające ze starych drzew obumarłe konary – mówi Eleonora Sikocińska, kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Świdnicy i zapewnia, że chociaż drzewostan w tym miejscu zostanie poważnie przetrzebiony nie oznacza to, że miasto zamieni się w betonową dżunglę.

- Usunięte drzewa zostaną zastąpione na wiosnę młodszymi 10 letnimi drzewami o znacznie większej wartości botanicznej, niekonfliktowe i przystosowane do wegetacji w warunkach miejskich – dodaje Eleonora Sikocińska.

Obecnie drzewa powodują także znaczne zacienianie mieszkań znajdujących się w pobliskich budynkach mieszkalnych. Po ich usunięciu problem ten zostanie rozwiązany.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~hihihi 29-11-2012 18:20
argumentacja jest na poziomie literackiej nagrody Nobla. :))) Zamiast drzew należy posadzić krzaki, które są niekonfliktowe (!!!!) - mają większą wartość botaniczną, nie zacieniają mieszkań, nie niszczą podziemnej infrastruktury i nawierzchni ciągów pieszych. Miłośników przyrody, co je posadzili 20-30 lat temu w ramach czynów społecznych - odnaleźć i złożyć doniesienie o domniemaniu popełnienia przestępstwa o znacznej szkodliwości społecznej!
~Renia 30-11-2012 14:27
Pani Nora wie co robi bo gdzieś tam mieszka. A chodniczek imponujący jak zresztą wszystkie w tamtej okolicy należące do miasta. Po tych cudnych trotuarach systematycznie spacerują upośledzeni podopieczni ośrodka który również załapał się na zdjęcie. Taka terapia.
~ 30-11-2012 22:57
Renia - niemal wszystkie chodniki w tej okolicy należą do spółdzielni i wspólnot. No, ale jak ktoś lubi pomarudzić ?
~Renia 1-12-2012 16:05
No właśnie nie wszystkie, wspólnoty sobie porobiły a ten żałosny śmietnik to miasto.
~Kominek 4-12-2012 20:48
Tyle lat te drzewa rosły i ładnie było. Można je było tylko przyciąc. Co siędzieje z wyciętym drewnem? Czy znowu komus zabraklo drewna pod kominek? Zawsze mam takie pierwsze skojarzeina, jak widzę tak gwałtowną wycinke drzew.
~trojan 4-12-2012 21:54
W murdzkowym grodzie każdy argument do wycięcia drzew jest dobry . Ważne żeby zarobili kolesie z farmy miejskiej którzy się na tej pseudo ochronie zieleni miejskiej nieżle ubogacają . Tylko kretyn nie zauważy jak zabytkowe drzewa z pejzażu miasta znikają z dnia na dzień . Ciekawe co będą wycinać pseudo-drwale jak już wszystkie drzewa i krzaki zostaną wycięte .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group