Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 952
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Ruszają w poniedziałek

Sobota, 9 maja 2020, 13:05
Aktualizacja: 14:06
Autor: red
Gmina Świdnica: Ruszają w poniedziałek
Fot. Gmina Świdnica
W związku z zapowiedzianą od 11 maja gotowością do przyjęcia dzieci na zajęcia opiekuńczo–wychowawcze w prowadzonych przez Gminę Świdnica przedszkolach i szkolnych oddziałach przedszkolnych, trwają przygotowania do ich otwarcia, zgodnie z zaleceniami wynikającymi z wytycznych służb sanitarnych.

Z rozmów przeprowadzonych z rodzicami jasno wynika, że zdecydowana większość nie chce na razie posyłać dzieci do placówek. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dyrektorzy przedszkoli muszą przystosować placówki na przybycie dzieci. Tych nie może być więcej niż 12-cioro w grupie, w uzasadnionych przypadkach może być ich o dwoje więcej. Godziny pracy poszczególnych placówek były również konsultowane z rodzicami dzieci oraz ich opiekunami.

Od najbliższego poniedziałku zajęcia prowadzone będą w:

Przedszkolu Bajkowa Dolinka w Pszennie – 2 oddziały po 6 dzieci
Przedszkolu w Witoszowie Dolnym - 2 oddziały po 6 dzieci
Publicznym Przedszkolu w Bystrzycy Dolnej – 1 oddział przedszkolny – 6 dzieci
Oddziale Przedszkolnym przy SP w Mokrzeszowie – 5 dzieci.

W przedszkolnych placówkach, a także oddziałach przedszkolnych w szkołach, z sal w których będą przebywać dzieci usuwane są zabawki, których nie można poddać dezynfekcji, zwinięte zostaną również dywaniki. Po uruchomieniu zajęć opiekuńczo-wychowawczych od 11 maja, zarówno place zabaw, jak i sprzęt, z którego korzystają dzieci w przedszkolu, będą dezynfekowane codziennie.

Przedszkola, oddziały przedszkolne i przedszkola prywatne w gminie Świdnica wyposażone zostały w niezbędne ilości płynu do dezynfekcji. Gmina otrzymała od Wojewody po 40 L płynu na każde otwierane przedszkole.

Przed uruchomieniem placówek pracownicy przedszkoli mają zostać także przebadani na obecność koronawirusa. Testy zostały zakupione z budżetu gminy. Ponadto od 11 maja na wejściu do budynku przedszkola u każdego dziecka, jego rodziców czy opiekunów będzie wykonywany pomiar temperatury.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group