Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 1030
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ruszają zapisy na biało–czerwoną akcję „Świdnica na rowery”

Niedziela, 22 kwietnia 2018, 13:15
Autor: red
Świdnica: Ruszają zapisy na biało–czerwoną akcję „Świdnica na rowery”
Fot. UM Świdnica
W tym tygodniu ruszają zapisy chętnych do udziału w lubianej przez świdniczan akcji „Świdnica na rowery” inaugurującej otwarcie sezonu turystyczno–rekreacyjnego w naszym mieście.

Głównymi jej elementami będą odbywający się po raz trzeci w towarzystwie prezydent miasta, Beaty Moskal-Słaniewskiej - wspólny rajd rowerowy zabezpieczoną przez policję i straż miejską trasą oraz piknik rodzinny z atrakcjami i konkursami dla najmłodszych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Celem akcji jest propagowanie zdrowego stylu życia, ekologii, bezpiecznej jazdy na rowerze oraz integracja świdniczan. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy – Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” – zdecydowali się na przeprowadzenie bezpłatnych zapisów uczestników rajdu.

Aby wziąć udział we wspólnym przejeździe, należy wypełnić specjalny formularz dostępny w linku:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScbaAXtnNutVRHGmsHfuhI45XS_ktTUDoK01TfcvdhkmtuDhw/viewform

Internetowe zapisy chętnych rozpoczynają się 19 kwietnia br. i potrwają do poniedziałku, 7 maja br. do północy.
- Zapisy robimy ze względu na dynamicznie rosnącą rokrocznie frekwencję tego wydarzenia. Dzięki nim łatwiej będzie nam oszacować ilość uczestników oraz przygotować dla nich poczęstunek i pamiątkowe koszulki. Pierwsze 900 osób, które zapiszą się korzystając z udostępnionego przez nas elektronicznego formularza, otrzymają specjalne opaski oraz kupony, które pobrać będzie można od środy 9 maja do soboty 12 maja w Wieży Ratuszowej w Rynku lub w dniu rajdu od godz. 9.00 do 9.45 w puntach przy Bosmanacie. Założona na rękę opaska upoważniać będzie do odbioru koszulki po odbytej trasie wspólnego rajdu a kupon do poczęstunku i udziału w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów - mówi Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Dla wszystkich uczestników, którzy się zapiszą zaplanowane zostały konkursy z nagrodami, wśród których są m.in.: sprzęt rowerowy, książki, vouchery do salonów kosmetycznych i fryzjerskich, bilety wstępu do atrakcji turystycznych w Świdnicy i obiektów leżących na obszarze Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Wypełnienie formularza jest proste – uczestnik dokonuje zgłoszenia, podaje rozmiar koszulki i potwierdza zapoznanie się z regulaminem. Każdy zgłaszany do udziału w rajdzie uczestnik musi mieć potwierdzenie w wypełnionym formularzu. W przypadku biorących udział w rajdzie rodzin, oznacza to, że należy wypełnić odrębny formularz dla każdego członka rodziny osobno. Jeżeli ktoś nie zdąży się zapisać internetowo, będzie mógł tego dokonać 45 minut przed wyruszeniem rajdu, w punkcie przy Bosmanacie. Osobom zapisującym się dopiero w dniu rajdu organizatorzy nie są w stanie zagwarantować tego, że otrzymają one pamiątki w postaci koszulki. Dlatego zachęcamy wszystkich do jak najszybszego zgłoszenia udziału poprzez formularz oraz zapoznania się z regulaminem akcji.

Rajd rowerowy startuje 13 maja o godz. 10.00, spod Bosmanatu nad Zalewem Witoszówka, gdzie o godz. 9.40 odbędzie się zbiórka uczestników. Osoby, które zapisały się na rajd, a nie zdążyły odebrać opaski w tygodniu poprzedzającym wydarzenie w Informacji Turystycznej w Rynku, będą mogły tego dokonać w punktach ustawionych przy Bosmanacie od godz. 9.00 do godz. 9.45. Tegoroczna trasa raju wynosi 13 km, jej meta jest tradycyjnie na OSIR-e przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie grupa pilotów, policja oraz straż miejska. Trasę przejazdu ilustruje załączona mapka.
- Ze względu na wyjątkowy rok 2018, w którym przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – zachęcamy rowerzystów, którzy wezmą udział w naszej akcji, do wspólnego cieszenia się wolnością, jaką nasz kraj odzyskał sto lat temu. Wyraźmy tę radość przyozdabiając się na przejazd i piknik w miarę możliwości w narodowe barwy – dodaje Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta.

Przy okazji akcji „Świdnica na rowery” warto wspomnieć, że w ubiegłym roku mieście przybyło nam nowych ścieżek rowerowych, a w tym budowane są kolejne. W sumie mamy ich już łącznie 22 km. Za działania na rzecz propagowania turystyki i rekreacji rowerowej Gmina Miasto Świdnica została wyróżniona w ubiegłym roku tytułem Gmina Przyjazna Rowerzystom.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group