Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubachów: Ruszył program "AsertywNIE używkom''

Piątek, 7 marca 2014, 15:33
Aktualizacja: 15:39
Autor: red.
Lubachów: Ruszył program "AsertywNIE używkom''
Fot. UG Świdnica
Jak dbać o swoje zdrowie, utrwalać postawy zdrowego żywienia wolne od używek i nałogów. O tym z uczniami gminnych szkół podstawowych rozmawiają wykwalifikowani specjaliści w ramach gminnego programu "AsertywNIE używkom''. Adresatami projektu będą dzieci w wieku od 7 do 9 lat, z 6 gminnych placówek oświatowych.

3 marca w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie ruszył gminny program terapeutyczny z zakresu profilaktyki alkoholowej, połączony z zajęciami lekcyjnymi w formie zielonej szkoły oraz elementami edukacji prozdrowotnej zgodnie z priorytetami oświatowymi na rok szkolny 2013/2014.
Adresatami projektu są dzieci z II i III klas sześciu szkół podstawowych z terenu gminy Świdnica, które zostały podzielone na sześć pięciodniowych turnusów:

- I turnus: 3-7 marca dla klasy II z Bystrzycy Górnej oraz IIA i IIIA z Lutomi Dolnej
- II turnus: 10-14 marca dla klasy III z Bystrzycy Górnej oraz IIB i IIIB z Lutomi Dolnej
- III turnus: 17-21 marca dla kasy II i III z Grodziszcza
- IV turnus: 24-28 marca dla klasy IIA i IIIA z Pszenna
- V turnus: 31 marca4 kwietnia dla klasy II i III z Witoszowa Dolnego
- VI turnus: 14-18 kwietnia dla klasy IIIC z Pszenna oraz II i III z Mokrzeszowa

Podczas każdego z turnusów dzieci uczestniczą w zajęciach lekcyjnych zgodnie z podstawą programową, a także różnego rodzaju warsztatach z zakresu edukacji zdrowotnej. Zaplanowano zajęcia o tematyce kulinarno-dietetycznej oraz dotyczące higieny osobistej i profilaktyki próchnicy, profilaktyki uzależnień, udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie także zajęć ruchowych na świeżym powietrzu, spacerów, pieszych wycieczek, wieczornych zabaw i gier psychologicznych, pogadanek z socjoterapeutą oraz warsztatów muzyczno-teatralnych. Podczas każdego z turnusów na dzieci czeka spotkanie z niezwykłym gościem, który specjalnie przybędzie na spotkanie z nimi.

Dodatkowo uczestnicy projektu uczą się samodzielności i radzenia sobie z codziennymi sytuacjami: ubieranie, poranna i wieczorna toaleta, utrzymanie porządku w pokojach oraz jadalniach, odpowiedzialność za swoje osobiste rzeczy.
W ostatni dzień projektu podczas podsumowania odbędzie się rozdanie certyfikatów samodzielności oraz przedstawienie teatralne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group