Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ruszyła budowa basenu w Żarowie

Czwartek, 10 lipca 2014, 11:11
Aktualizacja: 11:13
Autor: red.
Żarów: Ruszyła budowa basenu w Żarowie
Fot. użyczone
To bez wątpienia inwestycja najbardziej oczekiwana przez mieszkańców Żarowa. Poza pełnowymiarową halą sportową i nowoczesnymi boiskami "Orlik" oraz lekkoatletycznym obiektem, żarowianie będą mogli szlifować sportowe talenty również na nowym basenie. Jego budowa właśnie ruszyła.

Ekipy budowlane pojawiły się już na terenie przy ulicy Piastowskiej w Żarowie. W pierwszej kolejności wykonawca zajmie się przygotowaniem terenu pod inwestycję. - W tej chwili trwają prace porządkowe i wyburzeniowe. Roboty budowlane rozpoczną się dopiero po przygotowaniu i podrównaniu całego terenu. Dziś można obserwować pierwsze widoczne efekty, a kolejne etapy budowy, czyli postawienie słupów i ścian zewnętrznych rozpoczniemy w przeciągu dwóch miesięcy. Cały budynek zostanie przykryty, powstanie nowa klatka schodowa, a w dalszej kolejności czekają jeszcze naprawy, uzupełnienia i renowacje – wyjaśnia Roman Neczaj z firmy R-BUD.

Przypomnijmy, że kryta pływalnia, która ostatecznie ma zostać oddana do użytku początkiem 2016 roku będzie obiektem sportowo-rekreacyjnym. Zgodnie z projektem, hala basenowa wyposażona zostanie w betonową nieckę o długości 25 metrów, brodzik i inne atrakcje dla najmłodszych oraz trzymetrową wannę SPA, która zaopatrzona zostanie w dysze masażu wodnego i powietrznego.

Inwestycja kosztować będzie ponad 9 milionów złotych, z czego wsparcie unijne wyniesie 2,5 miliona złotych. Spośród gmin, które ubiegały się o przyznanie wsparcia finansowego na budowę krytych pływalni, Żarów otrzymał najwyższe dofinansowanie. Pieniądze na budowę basenu w Żarowie pochodzą ze środków Funduszu Rozwoju Kultury, w ramach „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2016”.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group