Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 585
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Milikowice: Ruszyła pomoc

Poniedziałek, 31 maja 2021, 15:52
Autor: red
Milikowice: Ruszyła pomoc
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Ruszyła akcja pomocy dla 9–letniej Karolinki. Przed nami kiermasz ciast.

Karolinka Gładka z Milikowic walczy dzielnie z nowotworem. Przyjaciele i mieszkańcy gminy jednoczą siły, by wesprzeć Karolinkę i jej rodzinę w tej nierównej walce. Trwa zbiórka środków na leczenie dziecka. 1 czerwca Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na kiermasz ciast i loterię fantową. 2 czerwca zaś w świetlicy wiejskiej w Milikowicach będzie można nabyć nie tylko słodkości, ale też swojskie pierogi.

Karolinka ma 9 lat. W trakcie leczenia węzłów chłonnych na szyi dziecka pojawił się mały guz. Po serii badań okazało się, że jest to nowotwór, złośliwy mięsak, Sarcoma Ewing. Przy tym typie nowotworu ważne jest jak najwcześniejsze rozpoznanie choroby, zanim wystąpią przerzuty na inne organy. Daje to większe szanse na wyleczenie i zmniejsza ryzyko nawrotu nowotworu.
Dzieciństwo Karolinki w jednej chwili przeniosło się na oddział onkologiczny. Dziewczynka przeszła operację wycięcia guza. Jest w trakcie chemioterapii. Kolejne cykle wyniszczają jej ciało, chemia sieje spustoszenie w organizmie. Czeka ją jeszcze radioterapia. Mimo to nie narzeka, walczy i nie poddaje się.

Rodzina i przyjaciele zakasali rękawy i wspierają rodzinę, jak mogą w tej nierównej walce. Zbierają środki na lekarstwa, dojazdy do szpitala oraz inne niezbędne w leczeniu rzeczy.

1 czerwca w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej w ramach obchodów Dnia Dziecka odbędzie się kiermasz ciast i loteria fantowa dla dzieci. Słodkości będzie można nabywać przy budynku szkoły przy ul. Mickiewicza w godzinach od 7.30 do 13.30.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group