Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 626
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rynek po liftingu

Piątek, 19 kwietnia 2013, 15:51
Aktualizacja: 15:52
Autor: red.
Świebodzice: Rynek po liftingu
Fot. użyczone
Kilka dni temu rozpoczął się II etap rewitalizacji Starego Miasta w Świebodzicach. To duże zadanie, na które Gmina Świebodzice pozyskała dofinansowanie z funduszy europejskich w wysokości 70 % kosztów inwestycji.

Zadanie obejmie modernizację nawierzchni ulic i chodników w obrębie Rynku oraz ulic przyległych: Sienkiewicza, Prusa, Żeromskiego, Kopernika oraz odcinka Szkolnej. Wartość tego zadania to ponad 2 mln zł. Ale to nie koniec rewitalizacji Rynku. Równolegle do prac rozpoczętych przez gminę, pojawiły się także rusztowania na wielu kamieniach. To także rewitalizacja z udziałem pieniędzy unijnych – tu jednak realizatorem zadania są wspólnoty mieszkaniowe, zrzeszone pod zarządem firmy Prefekt. Wspólnoty „skrzyknęły się”, stworzyły wspólny wniosek i złożyły do Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki dofinansowaniu uda się kompleksowo zmodernizować 22 budynki. Będą to wymiany dachów, kominów, nowe elewacje i klatki schodowe. Wartość projektu to prawie 3,2 mln zł. Dofinansowanie wyniosło blisko 1,8 mln zł.

- Lokatorzy bardzo się cieszą, z radością obserwują pierwsze prace, szczególnie cieszą ich np. klatki schodowe, które nie były odnawiane od dziesięcioleci – mówi Małgorzata Daszkiewicz z firmy Prefekt. – To największy boom inwestycyjny na mieniu wspólnot od momentu ich powstania w naszym mieście.

Remonty kamienic potrwają do końca roku, prace związane z rewitalizacją ulic mają się zakończyć w sierpniu. Do tego czasu w Rynku i ulicach przyległych będą utrudnienia w komunikacji. Informacje na ten temat w postaci ulotki trafiły już do wszystkich mieszkań.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group