Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rynek to strefa chroniona

Czwartek, 3 grudnia 2020, 15:02
Autor: red
Świdnica: Rynek to strefa chroniona
Fot. Straż Miejska Świdnica
Ograniczenie do minimum ruchu pojazdów w świdnickim Rynku ma wielu zwolenników i zapewne dobrze służy spacerowiczom, turystom i osobom, które nie koniecznie muszą podjechać samochodem w to miejsce.

Przez wiele lat dochodziło tu jednak do licznych kolizji drogowych związanych z ruchomym słupkiem ograniczającym wjazd do tej enklawy. Ostatecznie zmieniono organizację ruchu (wjazd od ulicy Kotlarskiej, wyjazd w ulicę Grodzką). Po tej zmianie rozwiązano problem kolizji, jednak pojawiły się inne kłopoty…

Niektórzy kierowcy nie zważając na zakaz wjazdu do Rynku od strony ulicy Grodzkiej, właśnie tą drogą chcą się dostać w to miejsce. Należy pamiętać, iż nawet pod nieobecność strażników czy Policjantów, zachowanie takie nie pozostanie bez konsekwencji. Każdorazowo wykroczenie to jest rejestrowane przez system monitoringu wizyjnego co skutkuje ukaraniem kierowcy mandatem karnym lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Należy pamiętać, że kierowca otrzyma w takim przypadku również 5 punktów karnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group