Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 925
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rywalizacja i pomoc

Wtorek, 14 września 2021, 11:33
Autor: red
Świebodzice: Rywalizacja i pomoc
Fot. UM Świebodzice
W sobotnie popołudnie (11 września), tuż po zakończeniu trzeciej edycji akcji Posprzątajmy Świebodzice na stadionie przy ul. Rekreacyjnej rozpoczęły się dwie świetne imprezy: Narodowy Dzień Sportu to impreza zorganizowana przez OSiR Świebodzice Sp. z o.o.

Uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć różnorodne pokazy sztuk walki, nauczyć się strzelania z łuku, a najmłodsi potrenować celność w strzałach piłkarskich.

Jednocześnie o godzinie 15:00 rozpoczęła się akcja Świebodzice Miastem Serc, podczas której zbierano środki na rehabilitację małej Nadii. Organizatorami byli Maciej Więcek, Aleksandra Kiełb, Marta Jasińska rodzice Nadii oraz Katarzyna Woźniak wraz z Miejskim Domem Kultury.

Uczestników i widzów wspólnie powitali ze sceny Burmistrz Miasta Paweł Ozga i Maciej Więcek. W wydarzeniu uczestniczyła także Sekretarz Miasta Sabina Cebula.

Następnie zaprezentowano wszystkie kluby sportowe i grupy artystyczne, które brały udział w akcjach:

Future Cheerleaders Academy;
Klub Taekwon-do Taipan;
Fighter Klub Kaczmarek Gradowski;
Klub Łuczniczy Ameoli,
Klub piłkarski Duo Soccer,
Stowarzyszenie Bona Fide.
Przygotowano wiele kolorowych atrakcji dla osób w każdym wieku, były zabawy, gry i konkursy. Restauracja Pełna Micha podkręcała apetyty mieszkańców, a napoje oraz ciasta upieczone przez mieszkańców serwowała załoga Miejskiego Domu Kultury.

Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa na rzecz Nadii oraz kiermasz książek i warsztaty kreatywne dla dzieci. O świetną zabawę i mnóstwo uśmiechu dbały Agata Koperska z Klubu Senior + oraz Izabela Gaweł ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Dopisała pogoda i uczestnicy, którzy licznie przybyli na wydarzenie. Mieszkańcy chętnie oglądali występy oraz kibicowali zawodnikom biorącym udział wyciskaniu sztangi leżąc. Nikt się nie nudził. W trakcie zabawy prowadzone były licytacje na rzecz Nadii, każdy mógł tez wrzucić datek do puszki. Zabawa zakończyła się Maratonem Zumby, w którym udział wzięli instruktorzy z miasta i okolic.

W imieniu rodziców Nadii oraz organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim osobom które przyczyniły się do organizacji tak pięknego święta. Świebodzice to na 100% jest Miasto Serc !!!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group