Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1409
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Rywalizowały gospodynie

Wtorek, 6 grudnia 2022, 9:12
Aktualizacja: 9:13
Autor: red
Gmina Świdnica: Rywalizowały gospodynie
Fot. Gmina Świdnica
Za nami pierwszy, lecz z pewnością nie ostatni Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Świdnica pod nazwą „Zlot Czarownic”.

Turniej zorganizowany został przez KGW Lutomia we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji przy dofinansowaniu w kwocie 1 900,00 zł ze środków przeznaczonych na wsparcie zadań gminy z zakresu kultury, sztuki i edukacji.

Wydarzenie polegało na rywalizacji poszczególnych KGW w kategoriach kulinarnych, artystycznych, sprawnościowych, a przede wszystkim nawiązujących do polskiej i gminnej tradycji. Całość oczywiście w atmosferze świetnej zabawy i w niezwykle kreatywnych strojach czarownic i czarodziejów.

Wśród zadań o wykonania przez uczestników turnieju, znalazło się przygotowanie najpyszniejszej zupy, opartej na regionalnych składnikach. Jury oceniało je pod kątem smaku, estetyki podania do stołu, oryginalności. Najlepszą – zdaniem jurorów – zupę przygotowały członkinie KGW Bojanice i tym samym otrzymały statuetkę – złotą chochlę.

Kolejna konkurencja to zebranie do kosza rozsypanych po sali ziemniaków. Aby utrudnić zadanie, uczestnikom kazano zbierać ziemniaki chochlą. Uczestniczkom był mierzony czas i przyznawane punkty. W następnej konkurencji należało ubić pianę z białek jaj tak, aby unosząc misę z pianą nad głowę, nie wylała się z niej płynna masa. Ubieranie na czas męskich modeli – to kolejne zadanie, które musiały wykonać uczestniczki turnieju. Ostatnią ze sprawnościowych konkurencji było wyciśnięcie mokrego prania i wywieszenie go na sznurach – oczywiście również na czas.

W ramach zadań artystycznych, każde z Kół własnoręcznie przygotowało eko-strój. Były to sukienki, czapki, buty, a nawet torebki z przedmiotów, które na co dzień traktujemy jako odpady. Rewia mody wywołała wiele zachwytu, a najlepszy strój stworzyło zdaniem jury KGW Gogołów.

Wydarzenie to było także okazją do autoprezentacji Kół. Członkinie i członkowie KGW zaprezentowały się w formie niezwykle kreatywnych układów tanecznych, piosenek, wierszy czy opowiadań.

Nie zabrakło także niespodzianek. Turniej odwiedził Święty Mikołaj, który wraz ze swoimi pomocnikami rozdał gościom wydarzenia skromne podarunki. Piękną niespodzianką był również ogromny tort, który przygotowany został z okazji 76 lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Lutomi – organizatorów i pomysłodawców Turnieju. Był to moment pełen wzruszeń, życzeń, gratulacji za podjęte do tej pory działania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
100%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group