Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 651
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Rywalizowały KGW

Wtorek, 21 listopada 2023, 9:59
Autor: red
Gmina Świdnica: Rywalizowały KGW
Fot. Gmina Świdnica
– Myślałam, że niewiele jest już w stanie mnie zaskoczyć. Myliłam się. Jedno jest pewne – jesteście najbardziej kreatywni – mówiła Teresa Mazurek wójt gminy Świdnica, podczas II Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Świdnica. Tym razem motywem przewodnim wydarzenia było „Piżama Party” a odbywało się ono w świetlicy wiejskiej w Witoszowie Dolnym.

Na zaproszenie organizatorów – Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz KGW w Witoszowie Dolnym przybyło dziewięć KGW z gminy Świdnica:
KGW Miłochów
KGW Grodziszcze
KGW Lubachów
KGW Zawiszów
KGW Pszenno
KGW Lutomia
KGW Wilków
KGW Gogołów
KGW Witoszów Dolny
oraz trzy KGW złączone w jednej grupie z zaprzyjaźnionej gminy Żórawina.

Członkinie i członkowie każdego z kół z wielkim zaangażowaniem, wspomnianą już kreatywnością i pomysłowością przygotowały się nie tylko w kwestii piżamowego stroju, ale także udziału w konkurencjach.

Jak najszybsze przyrządzenie sałatki jarzynowej, własnoręczne stworzenie EKO – stroju do spania, ubranie pościeli w poszewki na czas, prezentacja „czegoś do spania” w formie reklamy, dobranie skarpet w pary na czas – to konkurencje przygotowane dla Kół Gospodyń Wiejskich, a wszystko to przeplatane wspólnym tańcem – Bachatą, pysznym poczęstunkiem i wspaniałą atmosferą – tak pokrótce minął uczestnikom Turnieju ten wspaniały wyjątkowy wieczór.

Konkurencje były co prawda przez nas oceniane, lecz ostatecznie wyniki te nie mają żadnego znaczenia, ponieważ wszyscy zajęliście pierwsze miejsce - mówili zgodnie członkowie komisji konkursowej – Jadwiga Generowicz sekretarz gminy Świdnica, Krzysztof Jas dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji oraz Jadwiga Wicher radna Rady Gminy Świdnica.

Na zakończenie emocjonującego, pełnego zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy wieczoru, nie zabrakło podziękowań, prezentów i wymiany wielu życzliwości.

Rok temu – Zlot Czarownic, dziś – Piżama Party, co czeka nas podczas kolejnego Gminnego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich? Tego jeszcze nie wiemy. Jedno jest pewne – na drugiej edycji tego wydarzenia się nie zakończy. Do zobaczenia!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group