Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 601
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rzecznik chce obniżenia wagi tornistrów

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 30 sierpnia 2011, 19:40
Autor: red.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak apeluje o obniżenie wagi tornistrów. W tej sprawie interweniuje u Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall.

26 sierpnia 2011 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak kolejny raz wystąpił do Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall z propozycją rozwiązania problemu przeciążonych uczniowskich tornistrów.

W opinii Marka Michalaka istniejące przepisy prawne powinny w sposób wystarczający regulować tę kwestie, jednak w praktyce uczniowie wciąż noszą zbyt ciężkie tornistry. Zgłaszane pomysły, np. by uczniowie dysponowali dwoma kompletami podręczników, z których jeden pozostawałby na stałe w szkole a drugi w domu, jest w skali globalnej niemożliwy do zrealizowania z powodów finansowych, dlatego potrzebne są inne rozwiązania. Apelują o to rodzice zwracający się do Rzecznika Praw Dziecka, obawiający się poważnych konsekwencji zdrowotnych, których mogą doświadczyć dzieci przeciążone ponad miarę.

W wystąpieniu do Minister Katarzyny Hall Rzecznik zaproponował, aby podręczniki szkolne opracowywane były w kilku częściach, przeznaczonych np. na dwa lub trzy miesiące nauki. Taki sposób edycji z pewnością wpłynąłby na znaczne obniżenie wagi tornistrów - podkreśla Marek Michalak.

Biuro Rzecznika Praw Dziecka

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~rodzic 31-08-2011 7:47
W Szkole Nr.4 zrobiono SZFKI dla dzieci m myślałem że po to by ksiązki trzymali a na kazda lekcje nosili tylko po jednym przedmiocie?ale trzymaja tam ciuchy ,a sztnie puste stoja- KTO to wymyśllił DYREKTOR?????a miło byc tak pięknie he he.a wyszło jak zawsze.
~ 31-08-2011 10:33
to pokaz na przykladzie swojej ratolosci do czego sluza szafki
~ 31-08-2011 13:04
pitu pitu pitu. Ile ten pan bierze pensji? Co on w ogóle robi? Niewiele, ale pensyjka spora.
~ 31-08-2011 14:12
Chcesz zobaczyć co robi to wysil się trochę. Wejdź na www.brpd.gov.pl i poczytaj. Jeśli zrozumiesz to będziesz chwalił a nie krytykował. Tutaj praca broni się sama.
~ 31-08-2011 21:38
Tak, tak, pomysł Rzecznika jest wspaniały. Najlepiej inne książki co tydzień, będą wtedy cieniutkie i lekuchne a tornistrom ulżą. Obciążą jednak portfele rodziców, i nad tym chyba Rzecznik się nie zastanowił. Ile tych książek trzeba będzie kupić na rok nauki? Ze wszystkich przedmiotów to chyba z pięćdziesiąt! Czy zastanowił się ile to będzie kosztowało? Pomysł należy zdecydowanie do tych nabijających kabzę wydawnictwom, a nie wyrażający faktyczną troskę o kręgosłup dziecka. A może położyć nacisk i występować do Pani Minister Hall o to, żeby nauczyciele przekazywali jakąś wiedzę dzieciom nie z zeszytów ćwiczeniowych (których jest bez liku) a ze swojej głowy, (przyznaje - trochę ryzykowna sprawa- gdy ich czasami słyszę), ale przecież kiedyś potrafili uczyć bez tylu pomocy.
~lilka 31-08-2011 22:19
Jak co roku o tej samej porze od dziesiątek lat ten sam temat.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group