Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 667
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rzecznik chce obniżenia wagi tornistrów

Wtorek, 30 sierpnia 2011, 19:40
Autor: red.
Świdnica: Rzecznik chce obniżenia wagi tornistrów
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak apeluje o obniżenie wagi tornistrów. W tej sprawie interweniuje u Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall.

26 sierpnia 2011 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak kolejny raz wystąpił do Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall z propozycją rozwiązania problemu przeciążonych uczniowskich tornistrów.

W opinii Marka Michalaka istniejące przepisy prawne powinny w sposób wystarczający regulować tę kwestie, jednak w praktyce uczniowie wciąż noszą zbyt ciężkie tornistry. Zgłaszane pomysły, np. by uczniowie dysponowali dwoma kompletami podręczników, z których jeden pozostawałby na stałe w szkole a drugi w domu, jest w skali globalnej niemożliwy do zrealizowania z powodów finansowych, dlatego potrzebne są inne rozwiązania. Apelują o to rodzice zwracający się do Rzecznika Praw Dziecka, obawiający się poważnych konsekwencji zdrowotnych, których mogą doświadczyć dzieci przeciążone ponad miarę.

W wystąpieniu do Minister Katarzyny Hall Rzecznik zaproponował, aby podręczniki szkolne opracowywane były w kilku częściach, przeznaczonych np. na dwa lub trzy miesiące nauki. Taki sposób edycji z pewnością wpłynąłby na znaczne obniżenie wagi tornistrów - podkreśla Marek Michalak.

Biuro Rzecznika Praw Dziecka

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group