Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 1335
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Rzeźbiarze na start

Piątek, 7 lipca 2023, 13:27
Autor: red
Strzegom: Rzeźbiarze na start
Fot. organizatorzy
W dniach 9–29 lipca br. w naszym mieście odbędzie się dziewiąta już edycja Strzegomskiego Biennale Rzeźby w Granicie. To wydarzenie ma swoich stałych odbiorców i wielbicieli, którzy już nie mogą się doczekać efektów pracy artystów–rzeźbiarzy.

Siedmioro uczestników przez ok. 3 tygodnie będzie zmagać się z twardym kamieniem, jakim jest bez wątpienia granit. Tym razem w naszym mieście swoją twórczość zaprezentują: Andrzej Dromert, Ewa Solima, Grzegorz Niemyjski, Ihor Tovkach z Ukrainy, Krzesimir Wiater, Małgorzata Wiśniewska oraz Mateusz Wójcik.

Zapraszamy już w najbliższą niedzielę tj. 9 lipca br. o godz. 19:00 na teren kamieniołomu Bazalt przy ul. Niepodległości 22, gdzie odbędzie się autoprezentacja uczestników pleneru rzeźbiarskiego.
Zakończenie biennale i tym samym otwarcie wystawy rzeźb zrealizowanych podczas pleneru przewidziane jest na sobotę 29 lipca br. o godz. 16:30 na strzegomskim Rynku.

Dzień później, 30 lipca, organizatorzy zapraszają na konferencję "Peryferia Rzeźby", która rozpocznie się o godz. 10:30 w sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury przy ul. I. J. Paderewskiego 36.
Patronat honorowy nad wydarzeniami objęli: prof. Wojciech Pukocz – rektor ASP we Wrocławiu i dr hab. Maciej Aleksandrowicz – dyrektor Centrum Polskiej Rzeźby w Orońsku.

Partnerami są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Gmina Strzegom, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Centrum Rzeźby Polskiej, Strzegomskie Centrum Kultury i Fundacja Bazalt.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

Z organizatorami współpracują firmy kamieniarskie: Granex, Kamieniarstwo Zenon Kiszkiel, Piramida, Kopalnia Granitu Kostrza, Granit Strzegom S. A., Zimnik – Kopalnia
Granitu, Litos, Petra-Bud, Flex, Graniro i Roma-Stone.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group