Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Są pieniądze na boisko

Czwartek, 21 lutego 2013, 14:24
Aktualizacja: 14:28
Autor: red.
Żarów: Są pieniądze na boisko
Fot. UM Żarów
Nowoczesne boisko lekkoatletyczne powstanie przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Gmina pozyskała środki unijne na jego budowę. Dobrą wiadomość mieszkańcom gminy przekazał podczas spotkania w piątek, 15 lutego Jerzy Tutaj, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Żarów jako jedna z szesnastu pierwszych gmina zakwalifikowała się do programu budowy boisk lekkoatletycznych „Królowa sportu”. Na wczorajszym posiedzeniu sejmik województwa dolnośląskiego podjął uchwałę, tym samym przyznając gminie 50-procentowe dofinansowanie inwestycji. Gratuluję burmistrzowi, który intensywnie zabiegał o te środki – mówił podczas spotkania z mieszkańcami w auli żarowskiego Gimnazjum Jerzy Tutaj. Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 600 tysięcy złotych, z czego 50 procent pokryje dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

Gmina liczy także na współpracę z Urzędem Marszałkowskim podczas realizacji kilku kluczowych inwestycji. Wśród nich są budowa trzech nowych świetlic do miejscowości, w których ich nie ma, kanalizacja wsi, kontynuacja rewitalizacji miasta, ścieżka zdrowia przy Gimnazjum oraz dokończenie budowy basenu. Ta ostatnia niezwykle ważna dla mieszkańców gminy inwestycja ma szansę w najbliższych latach zostać wreszcie zrealizowana. – W przyszłym roku burmistrz będzie składał wniosek o dofinansowanie dokończenia budowy basenu. Te środki są przygotowane – zapewniał marszałek.

Gmina w kolejnych latach będzie mogła pozyskiwać jeszcze więcej środków unijnych. Taką szansę stwarza jej przyjęty właśnie dokument Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Równomierny rozwój regionu, większe środki unijne dla mniejszych samorządów lokalnych – taka jest idea nowej strategii. O dokumencie oraz skutkach jego wprowadzenia dla Żarowa mówił Jerzy Tutaj.

Żarów zlokalizowany jest w dwóch obszarach interwencji, czyli autostrada nowej gospodarki oraz w obszarze rolniczym. W tych właśnie obszarach chcemy realizować kluczowe projekty i chcemy je realizować na tzw. liście indykatywnej, a więc takiej, która będzie mówiła o tym, że będą one realizowane na pewno w przyszłej perspektywie. Teraz czekamy, jakie to będą projekty. Na propozycje czekamy do 15 marca. Liczymy na to, że gmina Żarów wspólnie z innymi podmiotami, inwestorami, innymi samorządami czy przedsiębiorcami również złoży taki projekt – wyjaśniał marszałek.

Spotkanie z Jerzym Tutajem cieszyło się sporym zainteresowaniem Na zaproszenie burmistrza Leszka Michalaka odpowiedzieli żarowscy radni, przedstawiciele organizacji pozarządowych, dyrektorzy szkół i jednostek podległych, nauczyciele oraz mieszkańcy gminy Żarów.

(Agnieszka Gryc Rzecznik Prasowy UM w Żarowie)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group