Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Są pieniądze na kompleks lekkoatletyczny

Niedziela, 10 marca 2013, 12:14
Aktualizacja: 12:17
Autor: red.
Żarów: Są pieniądze na kompleks lekkoatletyczny
Fot. UM Żarów
Wkrótce dzieci i młodzież będą szlifować sportowy talent nie tylko w salach gimnastycznych. Przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie powstanie nowoczesny kompleks lekkoatletyczny ze sztuczną nawierzchnią.

Gmina Żarów jako jedna z szesnastu gmin i powiatów w województwie dolnośląskim zakwalifikowała się do unikatowego programu budowy obiektów sportowych na Dolnym Śląsku – „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”. Decyzję o przyznaniu dotacji na budowę bieżni lekkoatletycznej w czwartek, 7 marca z rąk marszałka Rafała Jurkowlańca i wicemarszałka Radosława Mołonia odebrał burmistrz Leszek Michalak.

Cieszę się, że kluczowymi inwestycjami dla większości samorządów są te, które rozwijać mogą sportowe talenty najmłodszych. A tych zapewne w każdej gminie nie brakuje. Dlatego nie wahaliśmy się przeznaczyć środki finansowe właśnie na takie cele. Decyzją zarządu województwa dolnośląskiego na realizację programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” przeznaczona została kwota pięciu milionów złotych. Do końca 2015 roku na Dolnym Śląsku powstanie prawie czterdzieści pięć nowoczesnych obiektów sportowych. Jeszcze raz serdecznie gratuluję i mam nadzieję, że już wkrótce będę mógł uczestniczyć w uroczystych otwarciach takich obiektów w tych gminach – mówił wicemarszałek Radosław Mołoń.

Całkowity koszt nowoczesnego obiektu, który powstanie przy żarowskiej szkole wyniesie ponad 600 tysięcy złotych. Jednak połowę tej kwoty, 300 tysięcy złotych pokryje dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Decyzja o przyznaniu tych środków gminie Żarów już jest. W ślad za nią rozpoczną się pierwsze prace remontowe.

Mam nadzieję, że nowe boisko lekkoatletyczne zagwarantuje młodym mieszkańcom naszej gminy godziwe warunki do uprawiania lekkoatletyki. Nowy obiekt składać się będzie z czterotorowej bieżni lekkoatletycznej, sześciotorowej bieżni do sprintu, skoczni w dal z rozbiegiem o długości 40 metrów, stanowiska do pchnięcia kulą oraz boiska wewnątrz bieżni. Ponadto wymienione zostanie ogrodzenie terenu szkoły oraz przeniesione zostaną linie energetyczne. Cieszę się, że pieniądze na nowe boisko już są. Im bardziej okazalszy będzie sportowy Żarów tym bardziej będzie to Żarów szczęśliwy, radosny i pełen niezapomnianych wrażeń. I liczę na to, że takich talentów jak Paweł Fajdek znajdzie się w naszej gminie jeszcze więcej – cieszył się burmistrz Żarowa.

Decyzja o otrzymaniu trzystu tysięcy złotych dotacji na nowe boisko w Żarowie trafiła również w ręce dyrektor żarowskiej placówki, która towarzyszyła burmistrzowi we wrocławskim Urzędzie Marszałkowskim.

– Czwartek 7 marca jest dla mnie chyba najszczęśliwszym dniem w mojej karierze zawodowej. To szczęście dopełni się jeszcze bardziej, kiedy wspólnie z burmistrzem Leszkiem Michalakiem dokonamy uroczystego przecięcia wstęgi nowego boiska. Cieszę się również z informacji, która dziś padła z ust marszałka o możliwości dofinansowania również dodatkowych zajęć sportowych. Mam nadzieję, że młodzi mieszkańcy naszej gminy będą ochoczo z tego korzystać – tłumaczyła dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarowie Urszula Rurarz.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group