Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 883
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Sabina Kubacka pokieruje WTZ

Środa, 4 grudnia 2013, 13:07
Aktualizacja: 13:07
Autor: red.
Strzegom: Sabina Kubacka pokieruje WTZ
Fot. użyczone
20 grudnia nastąpi oficjalne otwarcie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Strzegomiu. Kierownikiem nowo utworzonej placówki będzie Sabina Kubacka, która wygrała konkurs na to stanowisko, zorganizowany przez Urząd Miejski w Strzegomiu.

W powiecie świdnickim jest to już trzecia tego typu instytucja. - Ogromnie się cieszę, że będę miała możliwość kierowania tą placówką – mówi Sabina Kubacka. - Już od najmłodszych lat, będąc harcerką, starałam się przestrzegać słów przyrzeczenia: „…nieść chętną pomoc bliźnim…”. Zarówno harcerstwu, jak i moim kochanym rodzicom bardzo dziękuję, że zrodzili we mnie chęć bycia, działania i szukania w drugiej osobie siebie – dodaje kierownik WTZ w Strzegomiu. Sabina Kubacka miała możliwość rozwoju własnej osoby na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie, gdzie przepracowała (bez wolontariatu) 9 lat.

- Tam potrafiliśmy zmienić obraz osoby niepełnosprawnej z chorej, nieudolnej i nieodpowiedzialnej na człowieka, który mimo niepełnosprawności, potrafi osiągać sukcesy, rozwijać się i uczy się być dorosłym – wspomina. - Dla każdej istoty ludzkiej jest ważne, by miała wpływ na swoje życie, mogła podejmować własne decyzje, by mogła być wysłuchana i traktowana z szacunkiem. Ważne jest, aby już od najmłodszych lat wspierać dziecko i dać mu możliwość samodzielnego działania i tworzenia. Nie wyręczać dziecka i nie „wpychać” w nieudolność, ale iść z nim razem, trzymając za rękę i prowadzić po właściwych ścieżkach. Gdy stwierdzimy, że nasze dziecko jest już na tyle zdolne, aby mogło pójść samo – pozwolić odejść. Sabina Kubacka apeluje do wszystkich rodziców małych dzieci (nie tylko niepełnosprawnych), z którymi miała możliwość pracować prawie przez 5 lat w Centrum Rehabilitacji i Medycyny Fizykalnej „Helios” w Strzegomiu. - Bądźmy twórcami takich szans i wspierajmy – nie wyręczajmy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group