Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 1356
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sąd nakazał komitetowi SLD przeprosić Wojciecha Murdzka za kłamstwo

Piątek, 3 grudnia 2010, 17:51
Aktualizacja: 22:13
Autor: KO
Świdnica: Sąd nakazał komitetowi SLD przeprosić Wojciecha Murdzka za kłamstwo
Adam Markiewicz podczas głosowania w I turze wyborów samorządowych.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Sąd Okręgowy w Świdnicy dziś w procesie w trybie wyborczym nakazał Komitetowi Wyborczemu Sojuszu Lewicy Demokratycznej zamieszczenie sprostowania nieprawdziwej informacji, przeprosin prezydenta Wojciecha Murdzka i wpłatę 2 tys. zł na leczenie Mai Tyczyno. Chodzi o słowa z płatnego ogłoszenia opublikowane w „Wiadomościach Świdnickich”.

W „Wiadomościach Wyborczych” – dodatku do „Wiadomości Świdnickich” w poniedziałek, 29 listopada, ukazało się ogłoszenie KW SLD. Komitet Wyborczy Wspólnoty Samorządowej złożył w trybie wyborczym pozew przeciwko SLD za nieprawdę, która pojawiła się w wypowiedzi Adama Markiewicza, kandydata na prezydenta Świdnicy. Ta nieprawda to zdanie: „prezenty jakie obecny prezydent robi wobec różnych firm powiązanych z miastem, w postaci choćby wielomilionowych zwolnień z podatku od nieruchomości”.

Sąd zakazał KW SLD rozpowszechniania tej informacji, nakazał opublikowanie sprostowania i przeproszenie Wojciecha Murdzka na łamach tygodnika oraz wpłacić 2 tys. zł na rzecz Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia we Wrocławiu – Maja Tyczyno.

- Informacja o postanowieniu sądu może nie dotrzeć do bardzo dużej liczby wyborców, chociaż mamy nadzieję, że ci, którzy o decyzji sądu się dowiedzą, inaczej spojrzą na propagandowe gazetki SLD – mówi Ireneusz Pałac, szef sztabu wyborczego KWW Wspólnota Samorządowa. - Wyrok sądu ma również ogromne znaczenie moralne oraz konkretny wymiar charytatywny.

- Nie będę komentował tej sprawy – powiedział nam z kolei przed chwilą Adam Markiewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group