Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Samorządowcy atakują w sieci

Środa, 15 września 2010, 8:56
Aktualizacja: 15:32
Autor: Karolina Osińska
Świdnica: Samorządowcy atakują w sieci
Strona internetowa Zbigniewa Szczygła.
Fot. Internet
Kampania przed wyborami samorządowymi – choć jeszcze oficjalnie nie znamy daty tychże wyborów – trwa. Rozpoczęła się walka na blogi. Na oficjalnych stronach na razie cisza, ale cisza przed burzą: Wspólnota Samorządowa obwieściła na swojej stronie, że jej nowa odsłona pojawi się tu 19 września… Witryna praktycznie nie była aktualizowana od poprzednich wyborów.

Na razie Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała „Informację o tworzeniu komitetów wyborczych dla wyborów do organów jednostek samorządu terytorialnego”. Z uwagi na upływającą 12 listopada kadencję wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast powinny być przeprowadzone w terminie między 14 listopada 2010 r. a 9 stycznia 2011 r. Według Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw premier powinien zarządzić wybory nie później niż na 30 dni przed upływem kadencji, a więc nie później niż 13 października. Muszą być one przeprowadzone dniu wolnym od pracy, w ciągu 60 dni po upływie kadencji. Wiele osób obstawia niedzielę, 21 listopada.

Jak grzyby po deszczu wyrastają blogi traktujące o lokalnej polityce. Do oficjalnie blogujących Janusza Soleckiego (radnego miejskiego Lewicy) i Ireneusza Pałaca (zastępcy prezydenta Świdnicy) dołączyli anonimowo deVRIES prowadzący bloga o nazwie Quo Vadis Świdnico, Rynkowy Tetryk prowadzący Zapiski Rynkowego Tetryka i Krytyk Świdnicki prowadzący mini-blog na blipie: krytykswdnicki.blip.pl - z literówką w adresie. Dosłownie kilka dni istniał blog WszyscyLudziePrezydenta.

Kto prowadzi te zapiski? Według naszych nieoficjalnych informacji: kandydat na radnego, urzędujący samorządowiec i dawny świdnicki dziennikarz. A co piszą? Krytyk Świdnicki krytykuje prezydenta Wojciecha Murdzka i starostę Zygmunta Worsę. Rynkowy Tetryk i deVRIES wręcz przeciwnie – oni łaskawym okiem patrzą na rządzących, szczególnie ze Wspólnoty Samorządowej, a krytykują ludzi Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej. Najmniej od wszystkich dostaje się Lewicy, ale to pewnie dlatego, że Lewica ani nie rządzi, ani jeszcze oficjalnie nie wystawiła swojego kandydata do fotela prezydenta miasta.

Samorządowcy uaktywnili się na Facebooku. Ryszard Wawryniewicz, wicestarosta, na przykład na bieżąco komentuje ogólnopolską politykę, zachęca do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych czy do głosowania na Zero Procent w Opolu. Wojciech Murdzek jest obecny na tym serwisie, ale nie komentuje nic. A Zbigniew Szczygieł, członek zarządu województwa i kandydat na prezydenta wystawiany przez PO dziękuje paniom członkiniom Ligi Kobiet Polskich w Świdnicy za spotkanie i merytoryczną dyskusję wokół przyszłości „naszego Miasta”, jak napisał na tablicy.

A na oficjalnych stronach? Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej zachęca do udziału w pikniku Pożegnanie Lata 2010 na umieszczonym na witrynie plakacie, nad którym widnieje obwieszczenie, że za kilka dni strona na nowo odżyje. Nie żyje od 2009 r. strona Wojciecha Murdzka, urzędującego prezydenta i kandydata na to stanowisko z ramienia WS. Klub Radnych PiS aktualności na stronie wywiesił kilka miesięcy temu, z witryny można pobrać marcowo-kwietniowy numer „PiSma”. Na podstronie kandydata na prezydenta z PiS, Mariusza Barcickiego, widzimy jego interpelacje, oto trzy ostatnie: „transformator na chodniku”, „martwe kaczki” i „rzeźby”. Platforma Obywatelska z kolei namawia w apelu z 4 września: „Jeżeli chcesz wspomóc wysiłek Platformy Obywatelskiej w kształtowaniu nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego skontaktuj się z nami”. A jej kandydat na prezydenta miasta, Zbigniew Szczygieł odświeżył swoją stronę, na której w nagłówku czytamy: „Twój Kandydat na Prezydenta Świdnicy”.

Tak strony wyglądają dziś. W ciągu kilku dni zapewne zmieni się ich treść. Gdy WS zaprezentuje „nową odsłonę”, inne ugrupowania nie pozostaną jej dłużne…

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group