Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1173
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubachów: Schronisko i świetlica zyskają infrastrukturę

Niedziela, 23 października 2011, 15:06
Aktualizacja: 15:07
Autor: UG Świdnica
Lubachów: Schronisko i świetlica zyskają infrastrukturę
Fot. użyczone
25 tys. unijnych funduszy trafi tym razem na zagospodarowanie ternu przy świetlicy w Lubachowie. Już w czerwcu 2012 roku mieszkańcy gminy Świdnica, a także wypoczywający w Lubachowie turyści będą mogli skorzystać z wyremontowanej harcówki, boiska oraz miejsc rekreacyjnych w bliskim sąsiedztwie świetlicy i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego.

W ramach projektu wykonane zostanie zagospodarowanie terenu wokół świetlicy, którego zakres obejmie m.in. remont harcówki poprzez wykonanie stolarki okiennej, pokrycie dachu, ocieplenie i wykonanie elewacji, remont płyty boiska trawiastego z wymianą bramek i montażem piłkochwytu. Teren wokół świetlicy i schroniska wzbogaci się także o wiatę i infrastrukturę rekreacyjną.

Zagospodarowanie terenu stanowi oprócz Szkolnego Schroniska Młodzieżowego uzupełnienie oferty turystyczno-rekreacyjnej w Lubachowie – mówi wójt gminy Teresa Mazurek. Prace remontowo-budowlane trwać będą do końca maja 2012 roku.

To kolejne środki unijne, które zwiększą atrakcyjność miejscowości oraz przyczynią się do poprawy komfortu życia społeczności lokalnej.

(Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group