Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1012
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ścieżki i Plac Dworcowy w toku

Sobota, 7 października 2017, 11:13
Autor: red
Świebodzice: Ścieżki i Plac Dworcowy w toku
Fot. UM Świebodzice
Trwają prace ziemne związane z budową Centrum Przesiadkowego w Świebodzicach.

Równolegle rozpoczęła się także budowa ścieżek rowerowych na terenie miasta. Oba zadania realizowane są w ramach dużego projektu unijnego, dotyczącego ograniczania skutków niskiej emisji.

Prace będą trwały do przyszłego roku, bo zakres jest bardzo duży. W przypadku Centrum Przesiadkowego dotyczą one w pierwszej kolejności budowy kanalizacji. Następnie wykonawca zajmie się nawierzchnią, budową parkingu, zatok autobusowych, zadaszonej wiaty i w końcowym etapie oświetlenia terenu. Plac zyska także nowe ogrodzenie, schody zewnętrzne i pochylnię dla osób niepełnosprawnych. W ramach zadania wybudowana zostanie wiata przystankowa i rowerowa, pojawią się estetyczne kosze na odpadki, siedziska, słupki uliczne oraz zielony skwer.

Nie ma już możliwości parkowania na Placu Dworcowym.

Z placu wieść będzie nowa ścieżka rowerowa – budowa w sumie aż 2,5 km ścieżek dla jednośladów to kolejne zadanie, które właśnie się rozpoczęło. Miłośnicy dwóch kółek znajdą je na ul. Kolejowej, Piasta, Mieszka I, Zwycięstwa, Stawowej, Świdnickiej i Park Miejski.

Łączna wartość projektu dotyczącego ograniczania skutków niskiej emisji, na które Gmina Świebodzic otrzymała dofinansowanie unijne za pośrednictwem Aglomeracji Wałbrzyskiej, to 7 433 750,56 PLN. Dofinansowanie wyniesie 6 110 786,96 PLN.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group