Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ścieżki już z każdej strony

Poniedziałek, 19 lutego 2018, 11:20
Aktualizacja: 12:22
Autor: red
Świebodzice: Ścieżki już z każdej strony
Fot. UM Świebodzice
Trwa budowa ponad 2,5 km ścieżek rowerowych na terenie Świebodzic.

Powstają one równolegle w kilku częściach miasta. Są już prawie gotowe na ul. Kolejowej (pozostało tylko położenie asfaltu, wykonawca czeka na wyższe temperatury), a budowę kolejnych odcinków możemy obserwować m. in. na ul. Świdnickiej, na Osiedlu Piastowskim (ul. Mieszka I, Piasta).

Łącznie miasto przeznacza na to zadanie ponad 2 mln zł. Drogi dla rowerzystów pojawią się jeszcze na ul. Zwycięstwa i Stawowej, dodatkowo powstaje także ścieżka działkowa za garażami przy ul. Chrobrego 7.

Budowa ścieżek jest elementem dużego projektu realizowanego właśnie w Świebodzicach, związanego z ograniczaniem skutków tzw. niskiej emisji. Projekt, opiewający na prawie 7,5 mln zł, obejmuje także modernizację i przebudowę Placu Dworcowego na Centrum Przesiadkowe (inwestycja jest już w ponad połowie wykonana), montaż oświetlenia przede wszystkim na przejściach dla pieszych – to zadanie zostało już wykonane w 2017 roku, a w roku 2018 zostanie doświetlonych kolejne 5 przejść; a także budowę inteligentnych przystanków i zakup kolejnego, czwartego, nowoczesnego autobusu dla komunikacji miejskiej.

- Projekt dotyczący ograniczania niskiej emisji to jedna z największych inwestycji realizowanych obecnie w mieście, wchodzące w jego skład zadania mają się przede wszystkim przyczynić do poprawy jakości środowiska poprzez zachęcanie mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej czy alternatywnych form poruszania się – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Świebodzice otrzymały na te zadania dofinansowanie unijne w wysokości ponad 6 mln zł.

Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na autobus, a ZGK Świebodzice sp. z oo. zamierza zlecić opracowanie dokładnej analizy sieci komunikacyjnej w mieście i przygotowanie nowego rozkładu jazdy, który maksymalnie uwzględni potrzeby i oczekiwania mieszkańców Świebodzic.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group