Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ścieżki wznowione

Wtorek, 23 stycznia 2018, 15:43
Autor: red
Świebodzice: Ścieżki wznowione
Fot. UM Świebodzice
Wykonawca budowy ścieżek rowerowych na ulicy Kolejowej w Świebodzicach wznowił prace po przerwie.

W związku z problemami wykonawcy na innych budowach, zmuszony był on do czasowego przerwania robót na ul. Kolejowej. Pomimo nacisków ze strony miasta o jak najszybsze wznowienie prac firma "powróciła" na ul. Kolejową dopiero w drugiej dekadzie stycznia. Aktualnie prace trwają i będą kontynuowane w miarę sprzyjających warunków atmosferycznych. Przepraszamy mieszkańców za utrudnienia z tym związane.

Budowa ścieżek rowerowych i chodników odbywa się w ramach zadania "Wdrażanie strategii niskoemisyjnych w Gminie Świebodzice - Przebudowa i remont dróg w celu wydzielenia ścieżek rowerowych w obrębie ulicy Piasta, Mieszka I, Kolejowej, Zwycięstwa, Stawowej, Świdnickiej, Park Miejski na terenie Gminy Świebodzice". Termin wykonania tego zadania to 30 sierpnia 2018 r.

W ramach tego samego projektu trwa inna, duża inwestycja – przebudowa Placu Dworcowego i budowa Centrum Przesiadkowego. Zadanie jest już w połowie wykonane, jest gotowa kanalizacja deszczowa i sanitarna, oświetlenie uliczne; roboty drogowe, stabilizacja i podbudowa placu manewrowego.

Zakres prac obejmuje przebudowę nawierzchni drogowej z wydzieleniem placu manewrowego dla samochodów i autobusów wraz z ukształtowaniem terenu; budowę zatoki autobusowej i miejsc postojowych. Wykonane zostaną chodniki oraz zielony skwer z kwiatami i krzewami.

Plac zyska nowe ogrodzenie, schody zewnętrzne i pochylnię dla osób niepełnosprawnych.
W ramach prac wybudowana zostanie wiata przystankowa i rowerowa, pojawią się estetyczne kosze na odpadki, siedziska, słupki uliczne.

7 433 750,56 PLN – to całkowita wartość projektu „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych w Gminie Świebodzice”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group