Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Segregacja odpadów

Piątek, 24 stycznia 2020, 11:57
Autor: red
Świebodzice: Segregacja odpadów
Fot. UM Świebodzice
W dniach 9 i 13 stycznia 2020 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Świebodzicach odbyły się kolejne spotkania z przedstawicielami Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach oraz z przedstawicielami firm zarządzających nieruchomościami wspólnot mieszkaniowych na terenie miasta. Tematem spotkań była segregacja odpadów komunalnych.

Przypominamy, że od 6 września 2019 r. obowiązuje nowelizacja z 19 lipca 2019 r. ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Znowelizowane przepisy zakładają, że segregacja odpadów komunalnych obowiązuje wszystkich. Selektywne zbieranie i odbieranie odpadów komunalnych obejmuje co najmniej: papier, metale, tworzywa sztuczne, szkło, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, bioodpady.

Na spotkaniach omawiano sprawy związane z ustaleniem rodzaju i minimalnej pojemności pojemników lub worków przeznaczonych do selektywnego zbierania odpadów komunalnych, warunków rozmieszczania tych pojemników i worków, utrzymania pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym. Poruszono także tematykę dotyczącą utrzymania w odpowiednim stanie sanitarnym i porządkowym miejsc gromadzenia odpadów przez właścicieli nieruchomości.

Omawiano także kwestię Wspólnot Mieszkaniowych, które są właścicielami gruntu jedynie po obrysie budynku - w jaki sposób gmina będzie udostępniać części podwórek (działek gminnych) pod ustawienie pojemników do selektywnej zbiórki.

Rozmawiano również o formach edukacji mieszkańców odnośnie znowelizowanego systemu zbierania i odbierania odpadów komunalnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group