Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 536
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Senator Patryk Wild?

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 3 października 2011, 0:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 października 2011, 19:58
Autor: Sven
Fot. Sven
Kampania wyborcza w pełni. Postanowiliśmy zapytać Patryka Wilda, dlaczego wyborcy powinni mu zaufać i wybrać do Senatu RP. Oto wywiad z kandydatem do Senatu RP z okręgu wałbrzysko – świdnickiego, Patrykiem Wildem.

- Dlaczego "zdradza" pan samorząd dla Senatu?

Patryk Wild: Wręcz przeciwnie. Pomysł ze startem bezpartyjnych samorządowców w wyborach na senatorów wyszedł od samorządowych włodarzy kilkudziesięciu polskich miast. Chodzi o to aby korzystając ze zmiany ordynacji doprowadzić do sytuacji w której przynajmniej Senatorowie będą w parlamencie reprezentantami regionu i jego wyborców a nie partii politycznych .
I to jest realny plan, bo ze względu na zmianę zasad ordynacji wyborczej - pierwszy raz będziemy głosować na senatorów w okręgach jednomandatowych. To daje szanse na wybór niezależnych od partii reprezentantów. I po prostu warto tę szansę wykorzystać.

- Startując do parlamentu ma pan wizję swojej w nim działalności. Proszę podać najważniejsze punkty.

Patryk Wild: Najkrócej mówiąc zamierzam reprezentować interesy regionu i wspierać samorządy.

W tym regionie od lat nie było żadnej poważnej infrastrukturalnej inwestycji rządowej. Niemal wszystko co się tu dzieje w inwestycjach to zasługa samorządów. Oczywiście cieszy mnie że powstaje mała obwodnica Świdnicy, ostatni odcinek ulicy Uczniowskiej która spełni rolę wschodniej obwodnicy Wałbrzycha czy nowa rewelacyjna droga ze Świdnicy do Autostrady A4. Cieszy mnie to tym bardziej, że te projekty sam wprowadziłem do planów inwestycyjnych i finansowych województwa więc traktuje je trochę jak "swoje dzieci". Ale nie może być tak że samorządy ponoszą taki wysiłek inwestycyjny a administracja rządowa, a przypomnę że do niej należą główne drogi i linie kolejowe, nie robi tu nic.

Planowane rządowe inwestycje, obwodnice Wałbrzycha i Świdnicy, na które jest już gotowa dokumentacja, spadły na listę rezerwową i mają być realizowane nie wiadomo kiedy. Koleją z Wałbrzycha do Wrocławia jeździ się godzinę i czterdzieści minut czyli o ponad czterdzieści minut dłużej niż siedemdziesiąt lat temu! I jak dotąd żaden z partyjnych parlamentarzystów nic z tym nie zrobił.

Co więcej, Minister finansów chce ostatnio jeszcze ograniczyć możliwości zadłużania się samorządów. Nawet takiego rozwojowego czyli o inwestycyjnym charakterze. Jeśli to przejdzie to już żadnych inwestycji w ogóle nie będzie. I z takim myśleniem chcę walczyć. Ja mam skromny program. Kandyduje do Senatu żeby wywalczyć rozpoczęcie budowy tych dwóch obwodnic i wykonanie remontu linii kolejowej Wrocław - Wałbrzych oraz odejścia z tej linii na Świdnicę.

- To sprawy regionalne, a w skali całego kraju, o co chce pan się postarać?

Patryk Wild: Przede wszystkim chcę wspierać niezależność i rozwój samorządów. Drugim priorytetem jest zmiana zasad przyznawania pomocy społecznej które w swoim efekcie sprowadzają się zbyt często do tego, mówiąc kolokwialnie, że: „tatuś ma na flaszkę a dzieci chodzą głodne". Każdy kto był w dowolnym ośrodku pomocy społecznej wie o jakich przypadkach mówię i że nie są one wcale rzadkością. Demoralizujący wpływ takiej „pomocy" naprawdę niszczy społeczeństwo.

- Dlaczego Patryk Wild ma szansę zrealizować te pomysły?

Patryk Wild: Ano dlatego, że w ich realizacji nie wiążą mnie żadne zobowiązania takie jak wszystkich parlamentarzystów należących do partii politycznych. Ja mam tylko jedną lojalność w stosunku do wyborców. I dlatego zawsze będę reprezentował interesy regionu. Dlatego ta niezależność od partii jest ważna. Partyjni parlamentarzyści muszą bowiem realizować instrukcje swojej centrali i mają przez to dwie lojalności. I niemal zawsze ta partyjna lojalność wygrywa z lojalnością w stosunku do wyborców.

Fiasko takiego partyjnego doboru parlamentu widać wyraźnie w naszym okręgu. Przecież mieliśmy wpływowych parlamentarzystów z naszego terenu zarówno za rządów SLD jak i PO. I przynajmniej jeśli chodzi o inwestycji infrastrukturalne - nie udało im się załatwić dla nas ani jednej ważnej rzeczy.

- Czy dlatego bezpartyjni senatorowie mają być lepsi od partyjnych?

Patryk Wild: Właśnie tak.

- Dziękuję za rozmowę.

Tekst sponsorowany, finansowany przez KWW Rafała Dutkiewicza

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ 3-10-2011 7:41
wole Wilda niz tych wszystkich co juz przy korycie latami siedza.pzdr
~ 3-10-2011 8:03
Tak otumania się wyborców najpierw kandyduje do Sejmiku "żeby reprezentować masy" ale jak w Sejmiku KWW Dutkiewicza nie wchodzi do koalicji to zmiana KORYTA na Senat.WŁADZA i nic innego dla szarego człowieka .Ale tak jest w kazdej partii więc co mozna oczekiwać od tzw.kandydata "bezpartyjnego" bo polecenia w Senacie jak zostanie wybrany będzie wykonywał pana Dutkiewicza.To też jak w partii tylko bez szyldu.
~ 3-10-2011 8:19
Henryk Rataj!!!!Świdnica stawia na Pana Rataja!!!!
~ 3-10-2011 8:44
ciekawe - artykuł sponsorowany, pan Wild myśli ze wszystko mozna kupić ?
~ 3-10-2011 8:49
ostatnia prosta przed wyborami,normalne,ze wszystkie wkładki w gazetach,wywiady i artykuły ,wszystko jest sponsorowane i płacone z komitetów,a z czego potem pismaki zyja nastepny rok?z reklam,a juz jak sa wybory to kasa płynie.
~hehehe 3-10-2011 8:59
I bardzo dobrze,przynajmniej raz na 4 lata niech ich wszyscy skubia:drukarnie,media,roznoszacy ulotki-a jeszcze wieksza radocha bo połowa sie nie dostanie i popłynie na kasie (czasami nawet swoja dokładaja)
~ 3-10-2011 9:01
Pewnie, że na Rataja!!!. Po co nam senator z Wałbrzycha, już takich z innych miast mieliśmy i wyszliśmy na tym , że lepiej nie mówić. A Wild za wszelką cenę do koryta- na prezydenta Wałbrzycha nie został wybrany, to teraz do Senatu!
~ 3-10-2011 20:27
buuuu
~ 3-10-2011 22:52
tylko maciej badora ;)
~sympatyk PO 4-10-2011 7:50
Tylko Kilian z PO !!!
~ 4-10-2011 8:41
Kilian- hehe, PIS, PJN, PO :P niezdecydowany kandydat i na dodatek spoza okręgu. Ludzie opamiętajcie się !
~ 4-10-2011 11:57
głosujcie na niego, ten kandydat jest wspaniały!
~ 4-10-2011 14:25
Patryk Wild = równia pochyła!!!
~ewa 4-10-2011 19:19
oszołom według mnie - Sieroszowice chcieli na taczkach go wywieżc
~ 4-10-2011 20:22
ewa nie zmyślaj i nie udawaj, że jesteś w temacie. Co to jest Sieroszowice??? Może Twój facet tam zabierze Cię taczką na romantyczną wycieczkę :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group