Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 535
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Senator PO nagrany – korupcja polityczna czy zwykłe targi?

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 1 grudnia 2010, 18:16
Aktualizacja: Czwartek, 2 grudnia 2010, 7:57
Autor: KO
Senator Roman Ludwiczuk przyłapany na... na czym – to rozstrzygnie prokuratura.
Fot. Walbrzyszek.com
Skandal w Wałbrzychu. Senator Roman Ludwiczuk z Platformy Obywatelskiej kupczy stanowiskami i w niewybrednych słowach mówi m.in. o posłance z naszego regionu – Annie Zalewskiej z Prawa i Sprawiedliwości.

Sprawę ujawnił Longin Rosiak ze sztabu wyborczego Mirosława Lubińskiego, kandydata na prezydenta Wałbrzycha (który w II turze zmierzy się z Piotrem Kruczkowskim z PO). Rosiak otrzymał od parlamentarzysty propozycję stanowiska wicestarosty wałbrzyskiego za pozostawienie Lubińskiego w końcówce kampanii wyborczej. Żona Longina, Alicja Rosiak, miałaby wtedy zostać szefową miejskiej spółki.

Oto fragmenty rozmowy (uwaga - liczne wulgaryzmy):

Roman Ludwiczuk: Ale ja wiem, ja też kurwa nie wiem czy dobrze zrobiliśmy. Ale kurwa czekaliśmy do niedzieli na PiS pierdolony, a pierdolona Zalewska się z Tobą układała tak? Za te jedną prezydenturę? Tak jak to zmawiamy, no i chuj! To dokładnie wiemy Mirek (przypuszczalnie Bartolik) w panice pyta kurwa co teraz kurwa? Czekaliśmy na Was ( PiS) mieliście zarząd w sobotę, my byśmy w życiu z nimi nie poszli (SLD), dwóch od Ciebie czekało w kolejce w powiecie kurwa nie. Albo udawali, ze czekają.

Longin Rosiak: Udawali.

Roman Ludwiczuk: Przeszedł by, dostałby kurwa dobrą propozycję. Na 100 procent.

Longin Rosiak: Wszyscy czekają do niedzieli.

Roman Ludwiczuk: Ale to kurwa ruch jest przed, no.

(…)

Longin Rosiak: Dlaczego tak poszło tak miedzy nami?

Roman Ludwiczuk: Ja kurwa nie wiem, mnie się pytasz kurwa, to kurwa Dutkiewicz zwariował i PiS ma pretensje? A co zrobił w Kłodzku kurwa, z kim się podpisał w Kłodzku ze mną? Wyjebali proszę ja Ciebie Platformę ze starostwa. Więc pytanie, ja delikatnie rozmawiam w sobotę a Ty nie reagujesz na to. To co mam mówić. A co ty myślisz sobie, że ja umawiając się z Tobą, to Romek sobie wymyślił, że umówił się z Longinem? Ja powiedziałem, uważam, że z Longinem trzeba rozmawiać, ja wczoraj o tym powiedziałem na zebraniu. A to czy tamo. Pamiętajcie, że Longin Rosiak to jest ten, że dzięki któremu kurwa w 2002 roku przyszliśmy do ratusza i mamy prezydenta, pamiętajcie, że Longin Rosiak to jest ten co Kruczkowski go powoływał na wiceprezydenta i Longin Rosiak to jest ten co z przez drzwi pracowaliśmy wspólnie. To tak powiedziałem.

(...)

Longin Rosiak: Marcel Chećko, prezes Zamku Książ. No człowieku?

Roman Ludwiczuk: Nie wchodzi w rachubę.

Longin Rosiak: Co? Wiesz, ze takie były rozmowy ?

Roman Ludwiczuk: Ale ja Ci mówię. Z wami?

Longin Rosiak: Heretyk na miejsce Seneka w wodociągach. Nie wiedziałeś o tym?

Roman Ludwiczuk: Nie. Ja nie jestem fanem Jurka Tutaja, wiesz ale Chećko nie jest gość kurwa, który będzie się brał za takie projekty, przecież no. Natomiast Senyka nie pozwolę skrzywdzić bo to jest facet, kurwa oddany Platformie całym sercem. Od rana do nocy i całą noc. No i chuj, nie liczy się dziecko, nie liczy się żona kurwa, liczy się Platforma i wszystko. To cenny człowiek.

Longin Rosiak: A ja gdzie w tym projekcie?

Roman Ludwiczuk: Musimy przeczekać, dwa trzy miesiące moim zdaniem. Kwestia jest teraz, wyłączenia się czy nie wyłączenia się kurwa. Ty przemyśl czy możesz się wyłączyć czy nie wyłączyć bo to wzmacnia, ja nie chciałbym żebyś ty się całkowicie wyłączył. Nie wiem jak jeżeli jest taka opcja to ja mogę dzisiaj z Piotrkiem porozmawiać, z opcja do spotkania. I byśmy się spotkali, ale tylko w trójkę. I to jeszcze ewentualnie, nie wiem jak to dzisiaj on wygląda. Kurwa, że myśmy w sobotę nie dogadali. Nawet tego Mirka można było przytulić. Nawet tego Lubińskiego można było gdzieś przytulić.

(…)

Longin Rosiak: Na Bartolika psioczą strasznie.

Roman Ludwiczuk: No kto?

Longin Rosiak: No PiS-owcy.

Roman Ludwiczuk: Ta.

Longin Rosiak: Dali Mirka (Bartolika), żeby negocjował, a tu nic nie wyszło.

Roman Ludwiczuk: Ona (przypuszczalnie Zalewska) go (przypuszczalnie Bartolika) oszukała. Dostała od was propozycje, nas oszukiwała, my nie mogliśmy czekać.

Longin Rosiak: Zalewska?

Roman Ludwiczuk: No, a kto kurwa? Ona chciała wtedy wykończyć Platformę i Ludwiczuka nie? Zawodnika. A ja chuj - Aniu, Kochanie cmok, cmok, cmok, tylko z Wami (z PiS-em) kurwa w piątek. Ona Romku kurwa. A ja w mieście mamy większość, kościół jest za nami w powiecie zbudujemy. Tak zbudujemy, będziemy mieć też większość.

(…)

Całość zapisu rozmowy i nagranie mp3 - tutaj.

***

Dzisiaj, 1 grudnia, do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zostało skierowane doniesienie o popełnieniu przez Romana Ludwiczuka przestępstwa polegającego na korupcji politycznej.

Zarząd Powiatowy Platformy Obywatelskiej w Wałbrzychu wydał dziś oświadczenie dotyczące tej rozmowy:

W związku z doniesieniami dotyczącymi działań senatora Romana Ludwiczuka oświadczamy, że robił to bez wiedzy, zgody i upoważnienia właściwych organów Platformy Obywatelskiej. Prowadzone przez niego rozmowy miały charakter prywatny. Nie były i nie są wiążące dla Platformy Obywatelskiej. Jesteśmy oburzeni formą i treścią rozmów. Przepraszamy wszystkich, którzy poczuli się urażeni rynsztokowym językiem senatora Ludwiczuka. Stanowczo odcinamy się od takiego postępowania. Sprawę w trybie natychmiastowym kierujemy do władz Platformy Obywatelskiej z wnioskiem o ukaranie senatora Ludwiczuka.
Zarząd Powiatowy Platformy Obywatelskiej RP

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~ubek 1-12-2010 18:46
ciuś ciuś be, ale lonek załatwił romka :) i teraz pytanie: nasza joasia to też owoc takich targów? no jak nie jak tak :)
~ 1-12-2010 18:53
tak wlasnie wyglada PO, tylko Tusk wyglada na uczciwego.
~ 1-12-2010 18:56
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8749660,Wybory_w_Walbrzychu__Jak_bedzie_fikal__dostanie_w.html na gazeta.pl na 2 miejscu to juz jest
~ciekawski 1-12-2010 18:59
Ilu Radnych z PO dostanie fajna prace jak wchodzą do koalicji? Zarząd POwiatowy jak brzydzi się kupczeniem/ciekawe kto dał zgode na koalicje z Wspólnota w Swidnicy ?chyba krasnoludki .
~ 1-12-2010 19:03
to jest Roman prosie Ludwiczuk, kto miał z nim do czynienia wie kim jest ten człowiek. jeśli można go nazwać człowiekiem.
~ 1-12-2010 19:12
no tak od najlepiej wszystko zwalić na partię, a jak ktoś jest bezpartyjny, to na kogo? To ma być skandal? niestety wszędzie tak samo to wygląda wystarczy tylko nazwiska pozmieniać. Ludwiczuk czy Murdzek jeden ch...
~oj zle sie dzieje 1-12-2010 19:12
To jest właśnie cała moralność Platformy Obywatelskiej i Piotra Kruczkowskiego. Gazety opluwające Lubińskiego, bilbordy o ratowaniu Wałbrzycha, kazania z ambony szkalujące Lubińskiego i układy i układziki wewnątrzpartyjne. Jeśli ktoś jeszcze miał dylemat na kogo głosować to myślę że w niedzielę przy urnie takich problemów miał już nie będzie. Bronić trzeba Wałbrzycha ale przed Kruczkowskim i układami Przekupnych Obywateli. Tylko Lubiński który dzisiaj nie jest uwiązany w układy partyjne będzie w stanie doprowadzić to miasto do ładu.
~ 1-12-2010 19:15
Demosracja-gnojowisko-chu.......-kur.......... Politycy, inteligencja szpagatowa. To wszytko chorzy na władzę ludzie, razem rosiaki, ludwiczuki, nowaki, mrozy, rzygać sie chce.
~ 1-12-2010 19:17
Od rana do nocy i całą noc. No i chuj, nie liczy się dziecko, nie liczy się żona kurwa, liczy się Platforma i wszystko. To cenny człowiek. niema to jak oddanie partii....
~ 1-12-2010 19:19
Naliczyłem 39 kurw z ust Ludwiczuka. Dumni jestescie z takiego senatora ? z takiej platformy ? wstyd nad wstydy. PROSIAKU ZAPADNIJ SIE POD ZIEMIE
~ 1-12-2010 19:27
na tvn24 na głównej stronie to już leci...będzie aferka, a ta świnia wyleci z senatorstwa
~ 1-12-2010 19:32
"No i chuj, nie liczy się dziecko, nie liczy się żona kurwa, liczy się Platforma" wiec ja się pytam, jakim cudem mają się liczyć tacy szarzy ludzie, jak my?
~ 1-12-2010 19:41
To i tak tylko część stenogramu, całość jest na www.*****
~ 1-12-2010 19:51
wszystko jest na wałbrzyszku tam sie wbijac
~SHAMBELAN 1-12-2010 19:54
SZAMBO "A to Polska właśnie" od Tatr do Bałtyku.
~ 1-12-2010 20:17
walbrzyszek.com całosc rozmowy
~ 1-12-2010 20:21
Dlatego nie głosuję na PO nigdy nie głosowałem i nie będę głosował na partię biznesmenów i stołkowych ustawiaczy
~ 1-12-2010 20:45
przecież oni wszyscy są tacy sami, bez względu na to do jakiej partii należą
~ 1-12-2010 21:04
może u nas po przegranej Jagły i Kurzawy (bo to ta sama banda) atmosfera się nieco oczyści. Została wprawdzie jeszcze Synowska ale sama nic nic nie zdziała. Jak nie zrobią teraz POrządku to za rok bay bay :) Wywalili z PO tych co nie chcieli kupczyć to niech się babrają w szambie Rysiów Zbysiów i Romeczków mordo Ty moja
~ 1-12-2010 21:30
uwaga ten komentarz bedzie wypowiedziany slowami ktore wykoszystywal ludwiczuk: no i huj kurwa z takim pierdolonym senatorkiem z pierdolonej platformy. sie teraz kurwa doigra prosze ja was hahahahaha kurwa
~ 1-12-2010 22:20
to jest prostak i ham, widac z ryja jaki jest prosty, wiecie jakie on ma wyksztalcenie? ja wiem--zawodowe
~bacca. 2-12-2010 4:53
Ale wstyd dla korupcyjnej PO. Teraz Zbyszek Ch. jest juz w dobrym towarzystwie ! Niech pieklo POchlonie te korupcyjna partie.
~ 2-12-2010 9:18
To powinno być zakwalifikowane jako przestępstwo przeciw wyborom a nie korupcja polityczna. Grozi za to większa kara :)
~ 2-12-2010 14:00
I my mamy takich kretynów wybierac
~TS 2-12-2010 17:12
"Za mało k**** ! K*** !"
~wyborca 2-12-2010 19:15
Takie targi odbywają się przed każdymi wyborami. Jeśli chodzi o słownictwo to sami komentatorzy używają wulgaryzmów wiedząc, że każdy może je przeczytać. Ludwiczuk nie sądził, że te teksty ujrzą światło dzienne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group