Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1016
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Senior online

Poniedziałek, 10 maja 2021, 17:45
Aktualizacja: Wtorek, 11 maja 2021, 8:46
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Senior online
Fot. KPP Świdnica
Koncepcja „Senior Online”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Funkcjonariusze cykl spotkań rozpoczęli 1 marca. Trzeci odcinek programu na żywo zaprezentowany został dziś 10 maja o godzinie 9:00 na platformie YouTube. St. sierż. Michał Rzepecki z zespołu prewencji świdnickiej komendy rozmawiał z przedstawicielkami Głównego Urzędu Statystycznego m.in. o bezpieczeństwie w czasie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, który rozpoczął się na początku kwietnia.

W dobie pandemii, w związku z tym, iż nie są wskazane spotkania twarzą w twarz, właśnie przez internet chcemy trafić do seniorów i uwrażliwić ich oraz resztę społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstw. Przedstawicielki GUS-u wyjaśniły wszystkim oglądającym, kto ma obowiązek "się spisać", jak wziąć udział w spisie i na jakie pytania trzeba będzie odpowiadać osobie po drugiej stronie słuchawki. Oczywiście nie zabrakło głównego wątku, czyli tego jak nie dać się oszukać przestępcom, którzy w naszym kraju praktycznie codziennie próbują nowych sztuczek, by wyłudzić wrażliwe dane osobowe lub też pieniądze, szczególnie od seniorów.

Wszyscy, którzy mieli możliwość uczestnictwa w trzecim spotkaniu profilaktycznym dostali możliwość zadawania pytania, na które w trakcie programu odpowiedział prowadzący oraz zgromadzeni goście. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z tego odcinka programu w serwisie Youtube na profili Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group