Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Senior Szlakiem Kultury

Sobota, 27 lutego 2016, 10:41
Aktualizacja: 16:20
Autor: opr.red.
Świdnica: Senior Szlakiem Kultury
Fot. www.gmina.swidnica.pl
5 tys. złotych trafiło do budżetu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy z Fundacji KGHM Polska Miedź S.A., na realizację projektu pn. „SENIOR SZLAKIEM KULTURY”.

Projekt adresowany jest do osób w wieku 60+ z terenu gminy Świdnica, pozbawionych możliwości uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.

- Jego celem jest aktywizacja społeczno-kulturalna naszych seniorów, zaspokojenie potrzeby kontaktu z innymi ludźmi, wspólne spędzenie czasu wolnego, integracja wewnątrzpokoleniowa, a także wzrost aktywności seniorów na płaszczyźnie turystycznej i kulturalnej – mówi Ewa Burek, kierownik GOPS w Świdnicy.

Przyznana dotacja zostanie przeznaczona na cykliczne wyjazdy osób w wieku 60+ do instytucji kultury (kino, teatr, filharmonia) oraz zorganizowanie spotkania integracyjnego w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie na zakończenie projektu. Zdajemy sobie sprawę, że satysfakcja z życia wśród osób starszych maleje wraz z wiekiem. Obserwując dotychczas podejmowane działania skierowane do osób, które weszły w wiek poprodukcyjny, zaobserwowaliśmy, że spotkały się one z ogromnym zainteresowaniem. Wskazuje to na potrzebę kontynuacji tego typu czynności. Mamy nadzieję, że projekt wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom naszych seniorów i spotka się z zainteresowaniem z ich strony – dodaje Ewa Burek, kierownik GOPS w Świdnicy.

Wczoraj odbyło się pierwsze tego typu spotkanie w ramach projektu Senior Szlakiem Kultury. Grupa ponad 50 seniorów z 25 sołectw w gminie Świdnica wybrała się do kina Ciemna 3D na polską komedię „Planeta Singli”. Już niebawem kolejna odsłona spotkań z kulturą.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group