Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 872
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Senioriada Kulturalna” w Świdnicy

Czwartek, 20 września 2018, 9:06
Aktualizacja: 11:08
Autor: red
Świdnica: „Senioriada Kulturalna” w Świdnicy
Fot. organizatorzy
We wtorek, 2 października zorganizowana zostanie w Świdnicy „Senioriada Kulturalna”. Wydarzenie to odbędzie się w ramach projektu „Aktywny senior polsko–czeskiego pogranicza”.

Impreza rozpocznie się paradą seniorów, którzy przemaszerują z ulicy Nauczycielskiej do Rynku, następnie zwiedzą miasto z przewodnikiem. O godzinie 13.00 na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprezentują się senioralne zespoły artystyczne. Dzień zakończy się zabawą przy muzyce i wspólnym poczęstunku.

Celem projektu jest utworzenie i rozwój transgranicznej sieci współpracy samorządów lokalnych, ich jednostek oraz organizacji pozarządowych pracujących na rzecz seniorów. Projekt ma wykreować wśród seniorów postawy aktywności, otwartości na nowe znajomości, otaczający świat oraz dodać odwagi osobom starszym i zachęcić je do zaangażowania się w życie lokalnej społeczności. Działania współfinansowane są przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014 - 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

W ramach projektu świdniccy seniorzy uczestniczyli już w dziewięciu integracyjnych wydarzeniach. Tym razem gospodarzem spotkania będzie po raz trzeci Świdnica, która gościć będzie seniorów z Nachodu, Czeskiej Skalicy, Trutnova, Kędzierzyna – Koźla i Kłodzka.

Zapisy na udział w wydarzeniu już od najbliższego poniedziałku, 24 września prowadzone będą w Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy. Liczba miejsc jest ograniczona. Serdecznie zapraszamy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group