Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Seniorzy na start

Piątek, 16 czerwca 2023, 17:27
Autor: red
Gmina Świdnica: Seniorzy na start
Fot. Gmina Świdnica
Regionalna Koalicja na Rzecz Zdrowego Starzenia Się, do której należy także gmina Świdnica, od 1 stycznia 2023 r. realizuje I edycję Programu „Senior na Start”, polegającego na aktywizacji seniorów poprzez uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych, rekreacyjnych, edukacyjnych czy sportowych.

Celem programu jest zmotywowanie seniorów do większej aktywności a szczególnie seniorów nieaktywnych i mało aktywnych. Do uczestnictwa w Programie z zaproszeni są seniorzy powyżej 60 roku życia, którzy są mieszkańcami subregionu wałbrzyskiego.

Jednym z punktów Programu był „Turniej gry w piłkarzyki” który odbył się 14 czerwca, w Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu otrzymali wszyscy chętni do rejestracji zgłoszenia i aktywnego uczestnictwa, nie tylko w turnieju, ale i całym programie „Senior na start”. Nie zabrakło tanecznej rozgrzewki, wspaniałych nastrojów i sportowej rywalizacji. To pierwszy taki turniej w ramach Programu "Senior Na Start", sprawił jednak tak wiele radości i możliwości do integracji, że z pewnością odbędą się jego kolejne edycje. Już teraz serdecznie zachęcamy do udziału.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group