Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Seniorzy przejęli miasto

Piątek, 17 października 2014, 12:51
Aktualizacja: 14:37
Autor: red.
Świebodzice: Seniorzy przejęli miasto
Fot. UM Świebodzice
Rozśpiewani, radośni i w kolorowych przebraniach świebodziccy seniorzy przedefilowali ulicami miasta w ramach I Świebodzickich Senioraliów. Impreza odbyła się w środę, 15 października, i widząc entuzjazm biorących w niej udział osób, pewne jest jedno – będą kolejne edycje.

Senioralia rozpoczęły się wspólnym przemarszem członków miejskiego koła Polskiego Związku, Emerytów, Rencistów i Inwalidów, członków zespołów Akord i Cicha Woda z Udanina oraz dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 "Niezapominajka" i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Radosna kolumna osób, które specjalnie na okoliczność Senioraliów przygotowały wymyślne przebrania, wyruszyła o godz. 14:00 w akompaniamencie orkiestry dętej z parku miejskiego w kierunku pomnika św. Jana Pawła II, gdzie organizatorzy - Teresa Małecka oraz Jan Welc złożyli kwiaty i zapalili znicze. Po wspólnym odśpiewaniu "Barki" seniorzy ulicą Żeromskiego przeszli pod ratusz, by tu przejąć od Burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza klucze do miasta. Wywołany śpiewem burmistrz nie tylko wręczył seniorom symboliczny klucz, mianując ich na jeden dzień włodarzami Świebodzic, ale również przysłuchiwał się występom zespołu Cicha Woda, który na schodach ratusza dał mini koncert.

Zwieńczeniem zabawy było rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy kapelusz i najbardziej pomysłowe przebranie. W międzyczasie występów uczestnicy zabawy częstowani byli jabłkami. Spod ratusza seniorzy przenieśli się do siedziby Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, gdzie wręczono odznaczenia najbardziej zasłużonym członkom koła.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group