Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Seniorzy szlakiem natury i żubrów

Wtorek, 6 czerwca 2017, 13:11
Aktualizacja: 15:13
Autor: red
Strzegom: Seniorzy szlakiem natury i żubrów
Fot. UM Strzegom
Strzegomscy emeryci udali się w zupełnie nieznany rejon Polski – województwo podlaskie. – Jakoś zawsze świadomie pomijaliśmy ten zakątek kraju, a szkoda, bo jest co tam zwiedzać. Wokół piękna przyroda, a wydarzenia historyczne przeplatają się z teraźniejszością – mówi Eugenia Zasińska, przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Strzegomiu.

W pierwszym dniu strzegomianie zwiedzili grody Drohiczyna, Mielnika, Siemiatycz i Góry Grabarki - najważniejsze miejsce kultu religijnego dla wyznawców Prawosławia w Polsce. Pielgrzymi przynoszą tu krzyże od 1710 r., jest ich ogromna ilość.

Białowieża to ciekawa miejscowość położona w woj. podlaskim, w samym sercu unikalnej Puszczy Białowieskiej. Ta miejscowość chętnie odwiedzana jest przez turystów. Najcenniejsze fragmenty puszczy zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Inne atrakcje Białowieży to 19-wieczny dwór, w którym przebywał car Aleksander II podczas polowania, Park Pałacowy, Rezerwat żubrów - obecnie żyje ok. 700 osobników, Szlak Dębów Królewskich, Muzeum Przyrodnicze oraz białowieska ciuchcia.
- Mimo wysiłku fizycznego, humor dopisywał. Trasa w głąb puszczy była przepiękna - podkreśla Eugenia Zasińska i dodaje: - Zwiedziliśmy Park Miniatur Zabytków Podlasia, Sobór Św. Trójcy w Hajnówce - największą w Polsce cerkiew prawosławną i Skansen Sioło.

Białystok to piękna stolica Podlasia, od wieków żyją tu przedstawiciele różnych wyznań oraz narodowości. Najcenniejszą i najpiękniejszą budowlą w mieście jest Pałac Branickich wraz z zabytkowym ogrodem. Emeryci spacerowali po pięknej Starówce, wyniosła katedra również ich urzekła.
- Trasa wycieczkowa dostarczyła nam wiele przeżyć poznawczych, emocjonalnych i estetycznych w obcowaniu z naturą. Serdecznie dziękujemy burmistrzowi Strzegomia za przekazanie dotacji na ten wyjazd - podsumowuje Eugenia Zasińska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group