Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Seniorzy w Krzyżowej

Piątek, 26 kwietnia 2019, 17:33
Autor: red
Krzyżowa: Seniorzy w Krzyżowej
Fot. organizatorzy
Projekt „Tradycja łączy pokolenia" to wyjątkowa inicjatywa skierowana do Seniorów z powiatów wałbrzyskiego, świdnickiego i dzierżoniowskiego. Przedsięwzięcie realizowane jest cyklicznie przez Fundację „Krzyżowa" od 2016 r.

Celem projektu „Tradycja łączy pokolenia" jest rozwój aktywności społecznej osób starszych. „To ważne, że czujemy się potrzebni i że możemy znowu być aktywni" – podkreślają wolontariusze-Seniorzy, którzy towarzyszą projektowi kolejny rok. – „Cieszymy się, że możemy poznawać ludzi, którzy mają podobne doświadczenia życiowe i okazuje się, że wiele rzeczy nas łączy" – dodają.

Dziś, w Krzyżowej, Seniorzy spotykają się, żeby poznać ofertę zajęć i warsztatów, w których będą mogli uczestniczyć w 2019 roku. Konferencja to także okazja do zapoznania się Organizatorów oraz Seniorów biorących udział w projekcie.

W ramach konferencji odbędzie się również wykład dra Tomasza Skoniecznego z Akademii Europejskiej Fundacji „Krzyżowa", dzięki któremu uczestnicy pogłębią wiedzę o historii Krzyżowej. Z Seniorami spotkają się też przedstawiciel Policji oraz prawnik – to okazja, aby dostarczyć uczestnikom konferencji istotnych informacji o tym, jak skutecznie dbać o swoje bezpieczeństwo.

Projekt „Tradycja łączy pokolenia" jest dofinansowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group