Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 578
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Międzyrzecze: Sensoplastyka w przedszkolu

Sobota, 27 czerwca 2020, 15:32
Autor: red
Międzyrzecze: Sensoplastyka w przedszkolu
Fot. UM Strzegom
W Przedszkolu Tęcza w Międzyrzeczu jedną z marek zajęć rozwojowych jest sensoplastyka.

Zajęcia te stanowią warsztat twórczego myślenia dziecka poprzez stymulowanie jego zmysłów, a tym samym rozwój dziecięcej kreatywności.

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w „Tęczy”. Poprzez prace plastyczne można poznać wychowanka: jego emocje, rozwój intelektualny i zainteresowania. Obserwujemy, że podczas tworzenia przedszkolaki doznają silnych przeżyć. Wynikają one nie tyle z samego działania, lecz także z możliwości wyrażenia środkami plastycznymi własnych myśli i uczuć, których dzieci, w tym wieku, często nie są w stanie opowiedzieć słowami.
- Na zajęciach sensoplastyki nasze dzieci samodzielnie przygotowują różnorodne masy plastyczne takie jak: kolorowa, pachnąca ciastolina, tęczowe makarony, piankolina czy ciecz newtonowska. Biedronki i Motylki uczą się również podejmować indywidualne decyzje. Rzeczywistym przewodnikiem jest tu dziecięca wyobraźnia. Głośny śmiech dzieci i fascynacja materiałami uświadamiają nam, że zajęcia sprawiają najmłodszym ogromną frajdę, a one same z niecierpliwością czekają na kolejne zadania. Obserwujemy, że praca sensoryczna nie tylko rozwija, ale jeszcze bardziej ułatwia nawiązywanie kontaktu emocjonalnego oraz przyczynia się do budowania właściwych relacji i współdziałania w grupie rówieśniczej. I to zachęca nas do generowania nowych pomysłów. To wszystko dla naszych kochanych przedszkolaków! Będziemy bawić się dalej, bo to dopiero początek! – zaznacza Anna Janczak-Róg, dyrektor przedszkola w Międzyrzeczu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group