Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Serce dla organizacji w centrum miasta

Poniedziałek, 3 października 2011, 19:45
Aktualizacja: Wtorek, 4 października 2011, 10:05
Autor: GrA
Świdnica: Serce dla organizacji w centrum miasta
Fot. Agnieszka Gryc
Kilkadziesiąt świdnickich organizacji pozarządowych działających na rzecz miasta i jego mieszkańców od dziś ma swoje miejsce w samych sercu miasta. Na przeciw placu Jana Pawła II w odnowionym budynku przy ulicy Długiej 33 oficjalnie dziś otwarto Sudeckie Centrum Organizacji Pozarządowych.

- Takiego miejsca nie ma nigdzie na Dolnym Śląsku. W samym centrum miasta, z widokiem, jak z najlepszego apartamentowca – mówił dziś marszałek województwa dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec. – Wspaniałe miejsce, któremu teraz jedynie trzeba dać duszę.

Docelowo budynek miał służyć wszystkim świdnickim organizacjom pozarządowym. – Cierpimy niejako na klęskę urodzaju. Mamy jedynie 25 pokoi do zagospodarowania, a chętnych jest 60 organizacji. Postaramy się jednak temu zaradzić – dodaje Sławomir Mazurek, prezes Unii Przedsiębiorców Dolnego Śląska, które będzie zarządzać centrum.
Do dyspozycji organizacje mają biura, sale szkoleniowe z zapleczem socjalnym na każdym piętrze, w tym specjalistyczne tj. sala zabiegowa, sala warsztatów plastycznych). Na miejscu zlokalizowano również sale wielofunkcyjne dla ponad 70 osób wraz z zapleczem. – W nowej siedzibie organizacje będą więc miały zapewnione bardzo dobrze przygotowane miejsce do prowadzenia działalności i spotkań, a także niezbędny sprzęt, w tym komputerowy. Będą mogły skorzystać z obsługi sekretariatu, doradztwa prawnego, szkoleń – informuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy Stefan Augustyn.

W uroczystej inauguracji Sudeckiego Centrum Organizacji Pozarządowych wzięli udział licznie zgromadzeni przedstawiciele wszystkich świdnickich organizacji, również tych, którzy z centrum korzystać nie będą, przedstawiciele władz miasta, powiatu i województwa. – Wierzę, że w tych pomieszczeniach zgromadzi się pozytywna energia, pojawią się nowe pomysły. To nie jest tak, że chcemy wam dać jedynie dach nad głową. Chcemy wspierać to, co państwo od wielu lat sami robicie – mówił dziś prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.

Od jutra świdnickie organizacje rozpoczną przeprowadzkę do nowego budynku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group