Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Sesyjnie

Wtorek, 14 grudnia 2010, 7:18
Aktualizacja: 14:23
Autor: KO
powiat świdnicki: Sesyjnie
Fot. UMiG Żarów
Szefowie gmin ślubują, radni wybierają składy komisji – nowa kadencja rusza z kopyta. Dziś sesje w gminie Świdnica, mieście Świdnica i w Strzegomiu.

Włodarze wybrani w pierwszej turze wyborów samorządowych już ślubowania mają za sobą. W czwartek, 2 grudnia na sesji rady w Jaworzynie Śląskiej zaprzysiężony został burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz. Tego samego dnia w samo południe rozpoczęła się inauguracyjna sesja żarowskiej rady miejskiej. Otworzył ją radny senior Tadeusz Reruch, rajcowie złożyli ślubowanie, a następnie zdecydowali o wyborze przewodniczącego rady (został nim Tadeusz Pudlik) oraz wiceprzewodniczącej rady (którą została Urszula Ganczarek). Za zgodą radnych przewodniczący zwołał drugą sesję, która rozpoczęła się o godz. 13.30. Najważniejszym jej punktem było zaprzysiężenie burmistrza elekta Leszka Michalaka. Radni wybrali też przewodniczących komisji stałych. Kolejne obrady zaplanowano na czwartek, 16 grudnia, na godz. 10.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Aż dwa dni trwała inauguracyjna sesja Rady Miejskiej Świebodzic - od środy, 1 grudnia, do czwartku, 2 grudnia. Pierwszego dnia radni złożyli uroczyste ślubowanie. Nie udało się jednak wybrać szefa rady. Drugiego dnia rajcy wybrali na przewodniczącą Elżbietę Horodecką i przyjęli uroczyste ślubowanie Bogdana Kożuchowicza na burmistrza miasta.

Ślubował też Jerzy Ulbin, nowy wójt gminy Dobromierz. W piątek, 10 grudnia, wybrano także członków i przewodniczących stałych komisji rady dobromierskiej gminy. Tego samego dnia ślubowanie złożył wójt gminy Marcinowice – Jerzy Guzik. Marcinowiccy radni ustalili składy osobowe stałych komisji i podjęli uchwały o wyborze ich przewodniczących.

Dziś sesja w Świdnicy (start o godz. 16.00). W porządku obrad widnieje ślubowanie Wojciecha Murdzka na prezydenta Świdnicy. Z tymi obradami związane są pewne niejasności. Ponieważ na pierwszej sesji w głosowaniu na przewodniczącego rady wzięła udział sama wybrana przewodnicząca – Joanna Gadzińska, nie wiadomo, czy jej wybór nie zostanie zakwestionowany przez służby wojewody. Dlatego nie wiadomo, czy druga sesja została zwołana zgodnie z prawem.

- Nie otrzymaliśmy jeszcze informacji o decyzji nadzoru prawnego wojewody – mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Na dziś trzecią sesję swojej rady zwołała druga kobieta przewodnicząca – Regina Adamska z gminy wiejskiej Świdnica. Obrady rozpoczną się o godz. 13.00. Najważniejszym punktem będzie złożenie ślubowania przez Teresę Mazurek w związku z objęciem mandatu wójta gminy. Radni mają też podjąć uchwały w sprawie zmiany składu osobowego stałych komisji oraz ustalenia wynagrodzenia dla pani wójt.

Ślubowanie złoży też nowy burmistrz gminy Strzegom – Zbigniew Suchyta. Sesja rozpocznie się o godz. 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. Radni ustalą składy komisji i wybiorą ich przewodniczących.

W czwartek z kolei druga sesja rady powiatu. Radni powołają komisję rewizyjną i pozostałe stałe komisje rady. Wysłuchają również informacji z badania gleb użytkowanych rolniczo na terenie gminy Dobromierz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group