Czytających: 2365

Żarów: Siatkarze z Gimnazjum nr 3 mistrzami powiatu

Poniedziałek, 27 stycznia 2014, 23:02
Aktualizacja: 23:04
23 stycznia w Gimnazjum w Żarowie odbył się powiatowy finał gimnazjady młodzieży szkolnej w piłce siatkowej chłopców. Świdnickie Gimnazjum nr 3 pod kierunkiem trenera Piotra Goduli zdobyło pierwsze miejsce zostając mistrzem powiatu.

Nie było jednak łatwo. W pierwszym meczu zwycięzcy pokonali Gimnazjum z Witoszowa 2:1. Smaczkiem tego pojedynku była obecność w szeregach rywali dwóch siatkarzy UKS-u Dekoria, którzy na co dzień trenują z naszymi chłopakami. W drugim meczu nasi zawodnicy grali już z dużym spokojem i łatwo pokonali Gimnazjum nr 2 ze Strzegomia 2:0. Trzecim meczem było starcie z gospodarzami, niepokonanymi jak dotąd w turnieju siatkarzami z Gimnazjum z Żarowa. W pierwszym secie żarowianie wykorzystali atut własnego boiska i zdołali pokonać świdniczan. Drugi i trzeci set to już popis chłopaków z "trójki". Wygrana 2:1 dała im upragnione zwycięstwo i udział w półfinale strefy wałbrzyskiej, który zostanie rozegrany 6 lutego w świdnickiej placówce.

Skład Gimnazjum nr 3 ze Świdnicy: Maciej Kurnicki (kapitan), Jakub Popławski, Patryk Stabrawa, Filip Slatan, Aleksander Rataj, Krystian Sochacki - wszyscy IIb oraz Adrian Dymitruk z IIIb.