Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Sierpień miesiącem trzeźwości

Czwartek, 15 września 2016, 14:50
Autor: red
Żarów: Sierpień miesiącem trzeźwości
Fot. UM Żarów
Integracyjna wycieczka, wspólne ognisko i rejs statkiem. Tak uczestnicy żarowskiej grupy wsparcia świętowali miesiąc trzeźwości.

Jako że sierpień uznawany jest miesiącem trzeźwości, w tym czasie, w różnych gminach podejmowane są działania propagujące zdrowy i wolny od uzależnień tryb życia.

Nie inaczej było w gminie Żarów. Członkowie żarowskiej grupy wsparcia uczcili miesiąc trzeźwości integracyjnym wyjazdem do Zagórza Śląskiego.
- Wyjazdowy charakter miesiąca trzeźwości jest ubiegłorocznym ustaleniem i oczekiwaniem grupy. Uczestnicy wyjazdu, poza zwiedzaniem Zamku Grodno - jednego z najbardziej malowniczo położonych zamków na Dolnym Śląsku, integrowali się podczas wspólnego ogniska oraz rejsu statkiem. W trakcie wyjazdu nie zabrakło wspomnień o tych, którzy odeszli, jak też dumy z kolejnych rocznic przeżytych w trzeźwości. Nie zabrakło również niesłabnącej nadziei, że z każdym rokiem liczba osób pragnących zmienić swoje życie będzie wzrastać. Warto przypomnieć, że Grupa Wsparcia "AA Maria" w tym roku obchodziła swoją 17 rocznicę istnienia - mówi Anita Denes-Ziemkiewicz kierownik żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Każdy, kto ma problemy z uzależnieniem od alkoholu, potrzebuje pomocy i wsparcia w chorobie może zgłosić się do grupy AA "Maria". Mityngi odbywają się w każdą niedzielę o godz. 17.00 w sali żarowskiego gimnazjum, przy ul. Piastowskiej 10. - Przypominamy jednocześnie o możliwości skorzystania z bezpłatnych konsultacji z terapeutą uzależnień w Ośrodku Pomocy Społecznej w Żarowie, przy ul. Armii Krajowej 54 (poniedziałki w godz. 8.30 - 11.30) oraz o możliwości udziału w grupie edukacyjno - motywacyjnej w każdy czwartek w godz. 8.30 - 11.30, po wcześniejszej konsultacji terapeutycznej - dopowiada Marta Łoboda z Ośrodka Pomocy Społecznej w Żar

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group