Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 1179
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: SIPH chce pozyskać świeżą krew

Poniedziałek, 5 marca 2012, 16:01
Aktualizacja: 16:04
Autor: red
Świdnica: SIPH chce pozyskać świeżą krew
Fot. użyczone
Marzysz o wielkich pieniądzach, lecz dopiero zaczynasz swój biznes? Chcesz działać w grupie autorytetów, którzy już odnieśli gospodarczy sukces? Jesteś Yuppies? Dołącz do Izby!

Świdnicka Izba Przemysłowo – Handlowa chce z młodymi świętować 20. rocznicę swojej działalności i dlatego już na rok przed obchodami stawia sobie główny cel: pozyskanie nowych, przebojowych biznesmenów, którzy zasilą jej szeregi.
Yuppies to w wolnym tłumaczeniu młody, często bardzo dobrze wykształcony biznesmen, ukierunkowany na zdobywanie sukcesów. Definicja ta idealnie pasuje do profilu potencjalnych, przyszłych członków, na których otwiera się Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa w Świdnicy. Organizacja do tej pory utożsamiana jest przede wszystkim z doświadczonymi rekinami lokalnej gospodarki. Jednak od tego roku SIPH chcą promować się również wśród debiutujących biznesmenów. Na przestrzeni kilku najbliższych tygodni ruszy więc kampania informacyjna. Jej celem będzie „lifting” SIPH-u, na którym skorzystać mają głównie „nowi”.
Młodzi przedsiębiorcy, którzy staną się członkami Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej będą mogli liczyć na pakiet praktycznych korzyści: bezpłatne porady doradców finansowych, pomoc przy wyborze dotacji unijnych i przy pozyskiwaniu źródeł finansowania, a także na promocję w kraju i za granicą.
SIPH to organizacja samorządu gospodarczego istniejąca od 1993 roku. Wspiera ona rozwój przedsiębiorczości, a także promuje firmy swoich członków, ich produkty i usługi. Izba zrzesza przede wszystkim przedsiębiorstwa mikro, małe i średnie, choć w gronie jej członków znajdują się także duże korporacje, które są wizytówką całego regionu.

SIPH współpracuje z organizacjami gospodarczymi, instytucjami i jednostkami samorządu terytorialnego - z kraju i z zagranicy. Już trzykrotnie Izba zorganizowała polsko-czeskie targi kooperacyjne. Współpraca z sąsiadami zza południowej granicy, a także z organizacjami gospodarczymi z Ukrainy i Niemiec jest ważnym elementem działalności Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Świdnicy.

Wiele korzyści
Na co mogą liczyć członkowie SIPH? - Na informacje o programach wspierających rozwój przedsiębiorczości, na pomoc przy sporządzaniu wniosków o dofinansowanie ze środków unijnych, na promocję firmy w kraju i za granicą, na listy referencyjne potwierdzające wiarygodność firm, na legalizację dokumentów handlowych i eksportowych oraz na możliwość skorzystania na preferencyjnych warunkach z sal szkoleniowych i konferencyjnych w siedzibie Izby. A wreszcie: na kojarzenie z krajowymi i zagranicznymi firmami w celu nawiązania współpracy - wymienia Ryszard Sobański, prezydent Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Świdnicy. Korzyści z bycia członkiem Izby jest o wiele więcej. To również m.in. możliwość uczestnictwa w ciekawych wydarzeniach gospodarczych, spotkania z ludźmi sukcesu ze świata biznesu, nauki i polityki. A także rzecz niezmiernie istotna: ograniczenie ryzyka przy podejmowaniu współpracy z nowymi partnerami biznesowymi. SIPH organizuje szkolenia, seminaria i konferencje, jak również wyjazdy na zagraniczne misje gospodarcze, wystawy gospodarcze i targi. Pełni rolę gospodarza zagranicznych misji gospodarczych i regularnie wydaje publikacje oraz informatory prezentujące firmy członkowskie.

- Młodzi przedsiębiorcy mogą korzystać z doświadczenia dłużej działających na rynku członków naszej Izby - mówi prezydent Ryszard Sobański. - Z kolei nasi doświadczeni członkowie będą mogli czerpać z energii i kreatywności swoich młodszych kolegów. Nasza Izba to przede wszystkim wymiana praktyk pomiędzy przedsiębiorcami z różnych branż.

Przy Izbie działa kilka powiązanych z nią instytucji: Punkt Kontaktowy Czesko-Polskiej Współpracy Gospodarczej (zajmujący się współpracą gospodarczą pomiędzy czeskimi i polskimi podmiotami gospodarczymi), Punkt Rejestracji SIGILLUM (wystawia oraz sprzedaje on certyfikat kwalifikowany służący do składania bezpiecznego podpisu elektronicznego), punkt legalizacji dokumentów handlowych i eksportowych, Dolnośląski Klaster Energii Odnawialnej oraz Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich).

Przyłącz się do najlepszych!

Firmą członkowską Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Świdnicy może zostać każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. – Biorąc pod uwagę realia ekonomiczne przygotowaliśmy propozycję składek członkowskich dostosowaną do możliwości przedsiębiorców – wyjaśnia Ryszard Sobański. Wpisowe wynosi dla podmiotów gospodarczych zatrudniających do 10 osób - 50 zł, a dla firm zatrudniających powyżej 10 osób - 100 zł. Miesięczna składka członkowska również jest uzależniona od liczby pracowników (i wynosi np. dla podmiotu gospodarczego zatrudniającego do 5 osób- 35 zł, dla firmy mającej od 6 do 10 pracowników - 45 zł, a dla przedsiębiorstwa zatrudniającego od 11 do 20 osób - 50 zł i tak dalej aż do podmiotu gospodarczego zatrudniającego powyżej 500 osób, dla którego składka to 400 zł).

- Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa w Świdnicy zrzesza obecnie siedemdziesięciu przedsiębiorców. Wielu z nich działalność gospodarczą prowadzi o wielu lat i regularnie zdobywa nagrody gospodarcze. U boku takich asów prowadzenie biznesu jest łatwiejsze. A więc: nie działaj sam, przyłącz się do SIPH – podsumowuje Ryszard Sobański.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group