Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1398
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Skate park otwarty

Wtorek, 25 kwietnia 2023, 7:40
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Skate park otwarty
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Kilkaset osób wzięło udział w otwarciu Gminnego Centrum Rekreacji przy żwirowni w Jaworzynie Śląskiej w sobotę, 22 kwietnia. Specjalnie dla nich przygotowano pokazy jazdy na deskorolkach, rowerowy tor przeszkód i losowanie atrakcyjnych nagród. Mieszkańcy zyskali nie tylko nowoczesny skate park, ale też miejsce rekreacji.

W otwarciu udział wzięli minister Michał Dworczyk, wiceminister klimatu i ochrony środowiska Ireneusz Zyska, poseł na sejm Marcin Gwóźdź, radni miejscy, sołtysi, przedstawiciele jednostek samorządowych, wykonawcy, projektanci. – Cieszę się, że się tak licznie dzisiaj spotykamy. Oddajemy do Waszej dyspozycji nowoczesne centrum rekreacji. Urządzenia rekreacyjno-sportowe dobrano tak, by służyły mieszkańcom wszystkich grup wiekowych, począwszy od najmłodszych, po seniorów włącznie. Jestem przekonany, że będzie to doskonałe miejsce do ćwiczeń i spędzania wolnego czasu w naszej gminie – mówi burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz. – Dobrze, że takie inwestycji powstają. Korzystajcie z tych urządzeń i bawcie się dobrze ­– dodawał Michał Dworczyk.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano szereg atrakcji, m.in. pokaz jazdy na deskorolce w wykonaniu Jerzego Poleszczuka i Jacka Ostaszewskiego ze Stowarzyszenia Skate Dolny Śląsk oraz rowerowy tor przeszkód przygotowany przez sekcję kolarską Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Jaworzynie Śląskiej. Wśród mieszkańców rozlosowano atrakcyjne nagrody, m.in. hulajnogi wyczynowe ufundowane przez gminę Jaworzyna Śląska oraz vouchery ufundowane przez Restaurację Magnolia Rast.

W ramach zadania powstał skate park, nieogrodzona siłownia zewnętrzna, ogrodzony plac z urządzeniami do ćwiczeń, częściowo ogrodzony plac o nawierzchni piaskowej i trawiastej z urządzeniami do ćwiczeń sprawnościowych z ławkami, plac postojowy, leśna ścieżka zdrowia z 10 urządzeniami do ćwiczeń sprawnościowych. Ustawiono ławki i kosze na śmieci. Wykonano nowe oświetlenie. Zamontowano monitoring.

Koszt inwestycji wyniósł 3 miliony 254 tys. zł. Zadanie dofinansowane zostało w ramach Programu Sportowa Polska Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej Edycja 2022 oraz Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group