Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Składy komisji rady są, jest też czworo przewodniczących

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 28 grudnia 2010, 13:58
Aktualizacja: Środa, 29 grudnia 2010, 7:29
Autor: Karolina Osińska
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Radni miejscy ustalili składy stałych komisji rady. Problem był z wyborem przewodniczących. Koalicja ustaliła personalia, a opozycja na to: nie wybierajmy od razu, tylko skonsultujmy wszystko. Ostatecznie wybrano czwórkę.

Sesja rozpoczęła się z opóźnieniem. I to sporym. Tuż przed południem rozgorzała dyskusja odnośnie zmian w porządku obrad. Nie obyło się bez słownych zgrzytów.

Gdy do głosu zgłosił się radny Janusz Solecki (Sojusz Lewicy Demokratycznej), przewodnicząca Joanna Gadzińska (Platforma Obywatelska) zwróciła się do niego: - Tak panie radny Januszu?

- Na przyszłość pani przewodnicząca, ja jestem radny Solecki – odpowiedział rajca.

Kilka minut później nastąpiło małe zamieszanie. - W kwestii formalnej: co my głosujemy, bo ja nie rozumiem? - zapytał w pewnym momencie przewodniczącą radny Solecki.

Po ślubowaniu nowych radnych – Michała Ossowskiego i Michała Kuliga – oraz po przegłosowaniu zaplanowanych uchwał wybrano składy komisji – jak poniżej.

Komisja rewizyjna:
* Grażyna Ciążeńska
* Robert Garstecki
* Tadeusz Grabowski
* Wiesław Żurek

Komisja budżetu i finansów:
* Grażyna Ciążeńska
* Krzysztof Lewandowski
* Adam Markiewicz
* Bogumiła Murdzek
* Lesław Podgórki
* Zofia Skowrońska-Wiśniewska
* Janusz Solecki
* Julitta Stefańska-Broda
* Rafał Ząbczyk

Komisja oświaty:
* Andrzej Dziedzic
* Wojciech Kielka
* Krzysztof Lewandowski
* Adam Markiewicz
* Zofia Skowrońska-Wiśniewska
* Michał Ossowski
* Michał Kulig

Komisja kultury, sportu i współpracy międzynarodowej:
* Mariusz Barcicki
* Andrzej Dziedzic
* Krzysztof Grudziński
* Wojciech Kielka
* Beata Moskal-Słaniewska
* Władysław Wołosz
* Rafał Ząbczyk
* Wiesław Żurek
* Teresa Świło

Komisja rozwoju gospodarczego i infrastruktury:
* Tadeusz Grabowski
* Krzysztof Grudziński
* Lesław Podgórski
* Janusz Solecki
* Julitta Stefańska-Broda
* Janusz Szalkiewicz
* Teresa Świło
* Rafał Ząbczyk
* Michał Ossowski

Komisja spraw społecznych i bezpieczeństwa:
* Mariusz Barcicki
* Robert Garstecki
* Beata Moskal-Słaniewska
* Bogumiła Murdzek
* Janusz Szalkiewicz
* Władysław Wołosz
* Michał Kulig

Godzina 13.59
Beata Moskal-Słaniewska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej zaproponowała, aby wybór przewodniczących komisji stałych odłożyć do kolejnej sesji. Janusz Solecki z tego samego klubu proponuje, żeby komisje spotkały się i aby to ich członkowie ustalili, kogo wybierają na szefów. Wojciech Kielka z Prawa i Sprawiedliwości z kolei poddał pomysł, aby przerwać sesję, zwołać posiedzenia komisji, wybrać przewodniczących i wrócić na sesję, aby przegłosować uchwałę o wyborze przewodniczących.

Na przewodniczących zaproponowano:
* komisja budżetu i finansów – Bogumiła Murdzek,
* komisja oświaty – Krzysztof Lewandowski,
* komisja kultury, sportu i współpracy międzynarodowej – Wojciech Kielka,
* komisja rewizyjna – Grażyna Ciążeńska,
* komisja rozwoju gospodarczego i infrastruktury – Rafał Ząbczyk,
* komisja spraw społecznych i bezpieczeństwa – Beata Moskal-Słaniewska.

Aktualizacja z godz. 14.20
Rafał Ząbczyk z Platformy Obywatelskiej zawnioskował wcześniej o niegłosowanie nad przewodniczącymi komisji rewizyjnej i spraw społecznych, ponieważ zdaniem radnego te komisje mają najmniejsze znaczenie przy pracach nad budżetem. Właśnie przegłosowano pomyślnie ten wniosek. Kandydaci na przewodniczących pozostałych komisji wyrazili zgodę na udział w wyborach. Przewodnicząca ogłosiła przerwę.

Aktualizacja z godz. 14.30
Przewodniczącymi zostali:
* komisja budżetu i finansów – Bogumiła Murdzek,
* komisja oświaty – Krzysztof Lewandowski,
* komisja kultury, sportu i współpracy międzynarodowej – Wojciech Kielka,
* komisja rozwoju gospodarczego i infrastruktury – Rafał Ząbczyk.

Aktualizacja z godz. 14.40
Zastępca prezydenta Ireneusz Pałac poinformował radnych, że na liście Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 nie ma obwodnicy Świdnicy. Radni podpisali w tej sprawie list do ministra Cezarego Grabarczyka.

I znów mały zgrzyt na koniec:
- Oświadczam, że sposób prowadzenia sesji przez panią przewodniczącą jest poniżej standardów demokracji – powiedział Janusz Szalkiewicz (SLD).

Przewodnicząca Joanna Gadzińska zamknęła sesję.

Zobacz jeszcze:
* zapowiedzi obrad w całym powiecie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 28-12-2010 15:52
pani Gadzinska sobie nie radzi na tym stanowisku, tak teraz sie zastanawiam czy koalicja przez nadanie jej tej funkcji chciala ja wypromowac czy upokkorzyc
~ 28-12-2010 17:01
SLD robi z siebie idiotów a Szalkiewicz to już szkoda gadać
~ 28-12-2010 20:35
Czyli wszystko po staremu :) Ale co robi Żurek w Kom. rewizyjnej ? Przecież tam trzeba umieć czytać !!!
~zadowolony 28-12-2010 21:08
To wspaniała wiadomość! Mamy niepowtarzalnych radnych. Wszyscy się na wszystkim znają. Z jaką radością przyjąłem informację o P. Lewandowskim jako przewodniczącym komisji oświaty. Oczywiście w/w pan na oświacie zna się jak mało kto. Jak ja się cieszę, że P. Ząbczyk został przewodniczącym komisji rozwoju gospodarczego i infrastruktury, zapewne też się na tym zna jak P. Lewandowski na oświacie. Jakby powstała "komisja d/s teorii względności i zakrzywienia czasoprzestrzeni oraz kwarkowej struktury materii i antymaterii" to oczywiście wszyscy radni do tej komisji mogliby należeć, a przewodniczącym może być każdy z nich- przecież znają się na wszystkim!
~kierowanie i prestiż 29-12-2010 8:11
wydaje mi sie(zadowolony) że przeceniasz nieco rolę przewodniczacych komisji RM, moim zdaniem podstawową rolą przewodniczacego komisji jest sprawne kierowanie komisją, a wiedzę posiadają wszyscy radni przynalezni do komisji, poza tym z pewnoscią funkcja przewodniczacego wiąze sie z prestiżem;)
~tuba 29-12-2010 8:14
ale boli lewicę oj boli....czy ktoś kiedyś z tejże strony politycznej słyszał o tym, że np. żeby być zarządcą producenta kostki brukowej nie trzeba jej wcześniej kłaść osobiście na świdnickim Rynku? milego dnia
~ 29-12-2010 19:21
Żurek na wicewojewodę :)
~zadowolony 29-12-2010 21:45
Szanowni "tubo' i "kierowanie i prestiż". Jeśli chce się kierować (sterować) samolotem pasażerskim to trzeba się znać na nim samym, awionice,urządzeniach etc.,mimo obecności reszty załogi inaczej skończy się tak jak w ...tu nie będę kończył bo zaraz ktoś przyklei mi łatką PIS lub PO w zależności od wersji końcowej. Łatkę "lewicy" już mam. Szanowny/a "tubo" Owszem wiem o tym że cyt."żeby być zarządcą producenta kostki brukowej nie trzeba jej wcześniej kłaść osobiście na świdnickim Rynku" Kostki kłaść w takim przypadku nie trzeba, ale koniecznie trzeba znać się na zarządzaniu,surowcach,jakości, wyrobie gotowym itp.,a kładzenie kostki...to już załatwia ktoś kto z zawodu jest BRUKARZEM a nie ZARZĄDCĄ. Tu podkreślę słowo zawód. Moim skromnym zdaniem kiepskie porównanie.I jeszcze jedna Pani/Pana pomyłka- żadna ze mnie lewica, ale mimo wszystko pozdrawiam.
~tuba 30-12-2010 7:38
nie oceniajmy siebie tylko problem. Sprawny zarządca niekoniecznie musi znać skład chemiczny kostki by dobrze zarządzać firmą, która ją sprzedaje. Podobnie przewodniczący komisji nie musi znać się na wszystkim. Stąd w komisji jest 6-7 radnych. Przewodniczący ma sprawnie kierować jej pracami i po kolei rozwiązywać powstałe problemy. pozdrowienia
~zadowolony 30-12-2010 20:52
Sz. Pani/Panie "Tubo". Oj. I tu bym polemizował. Ale to nie czas i miejsce na troszkę bezsensowne polemiki. Ja wychodzę z takiego założenia: pożyjemy zobaczymy! Obym się mylił! Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego na Nowy Rok.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group